Aktualności

Kolejne skuteczne działania sulechowskich policjantów w sprawie zuchwałej kradzieży

Data publikacji 06.08.2019

Policjanci z komisariatu w Sulechowie ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów spożywczych na terenie miasta. Sprawcy uciekając przed kierownikiem sklepu, rzucali w niego skradzionymi butelkami z alkoholem.

                 W  (2 sierpnia  br.) w jednym z marketów na terenie Sulechowa, doszło do zuchwałej kradzieży rozbójniczej. Nieznany mężczyzna próbował wynieść ze sklepu butelki z alkoholem. Został zauważony przez jednego z pracowników ochrony, który widząc co zrobił, próbował go zatrzymać. Wtedy niespodziewanie pojawił się drugi mężczyzna, który stał przy drzwiach, aby ułatwić koledze ucieczkę ze skradzionym alkoholem. Mężczyźni wspólnie zaczęli uciekać, a w pewnym momencie zaczęli rzucać butelkami z alkoholem w goniącego ich kierownika sklepu.

                O zdarzeniu powiadomiony został  natychmiast dyżurny komisariatu Policji w Sulechowie, który skierował na miejsce patrol prewencyjny, a także kryminalnych. Policjanci rozpoczęli działania, żeby namierzyć i zatrzymać sprawców zuchwałej kradzieży. Po kilku godzinach obaj mężczyźni zostali zatrzymani w mieszkaniu dziewczyny jednego z nich.

Mężczyźni zostali przesłuchani, usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej, za co według kodeksu karnego grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie zastosował wobec nich dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego kierownika sklepu. Trwa postępowanie w tej sprawie, które wyjaśni czy zatrzymani mężczyźni nie mają na swoim koncie innych podobnych przestępstw.