Aktualności

Okradli śpiącego mężczyznę - Zauważeni przez monitoring, zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 05.08.2019

Dzięki monitoringowi miejskiemu zielonogórscy policjanci w ciągu zaledwie kilku minut zatrzymali dwie osoby – kobietę i mężczyznę - które okradły leżącego na ławce 24-latka. Gdy mężczyzna przeszukiwał leżącemu kieszenie, kobieta obserwowała czy nikt nie nadchodzi. Nie powstrzymała ich nawet świadomość, że na deptaku działa nowoczesny system monitorujący.

                W niedzielę nad ranem kamery miejskiego monitoringu zamontowane na zielonogórskim deptaku zarejestrowały mężczyznę śpiącego na ławce w pobliżu ratusza. Operator kamer monitorujących zainteresował się leżącym mężczyzną, bo zauważył kręcące się wokół niego osoby – kobietę i mężczyznę. W pewnym momencie mężczyzna, podszedł do śpiącego rozglądając się na boki, tak jakby upewniał się czy nikt go nie widzi. Operator monitoringu skierował kamerę w to miejsce i zrobił zbliżenie aby sprawdzić co się dzieje.

                Po chwili mężczyzna, który podszedł do ławki zaczął sprawdzać śpiącemu kieszenie. Po upływie kilku sekund coś znalazł i odszedł w stronę ulicy Sobieskiego. Tam podszedł do czekającej na niego kobiety i oboje ruszyli wolno w kierunku ul. Jedności. Operator monitoringu powiadomił dyżurnego Policji, a sam przełączył wizję na inną kamerę, żeby sprawdzić dokąd poszedł sprawca. Okazało się, że w towarzystwie kobiety z którą przyszedł, ruszył ulicą Sobieskiego w kierunku ul. Jedności. Ok. 3 minuty po zdarzeniu oboje zostali zatrzymani przez policjantów i wylegitymowani. Przy zatrzymanych mundurowi znaleźli kartę bankomatową, jak się później okazało, należącą do śpiącego na ławce mężczyzny.

                Podczas wyjaśniania tego co się stało, zarówno kobieta jak i mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznali, że wiedzieli o kamerach monitorujących na deptaku, ale myśleli, że im się uda. Jak opowiedzieli policjantom, zdecydowali się dokonać przestępstwa, bo mieli nadzieję, że przy śpiącym mężczyźnie znajdą pieniądze.

                Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  

               

Ładowanie odtwarzacza...