BEZPIECZNE WAKACJE - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE

Data publikacji 05.07.2019

Wakacje trwają już od dwóch tygodni, a zielonogórscy policjanci jak co roku aktywnie dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, zarówno patrolując kąpieliska i wody, jak i kontrolując miejsca wypoczynku. Przez cały okres wakacji policjanci spotykają się z młodzieżą i rozmawiają o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacyjnych zabaw. Wakacyjne spotkania wpisują się również w ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ", jak również są okazją do przypomnienia o wakacyjnych konkursach: plastycznym i filmowym.

         Podczas całych wakacji zielonogórscy policjanci – specjaliści ds. nieletnich, a także dzielnicowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą podczas obozów, kolonii i półkolonii oraz z mieszkańcami naszego powiatu i gośćmi podczas imprez plenerowych i festynów.

 

Spotkania takie są świetną okazją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa zarówno w domu, jak i podczas zabaw na świeżym powietrzu i nad wodą. Dorośli mogą dowiedzieć się natomiast jak zabezpieczyć swoje mienie i jak nie dać się oszukać.

 Wszystkie te spotkania są także doskonałą okazją do promocji zawodu policjanta. Można dowiedzieć się jakie kryteria należy spełnić wstępując w szeregi Policji oraz czym zajmują się policjanci poszczególnych pionów.

 

22 czerwca w Bojadłach sulechowscy policjanci uczestniczyli w szczególnym wydarzeniu -  VII edycji Przeglądu Zespołów Śpiewaczych. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i przyciągnęło mieszkańców z całego województwa.  

Funkcjonariusze, na zaproszenie Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bojadłach wystawili podczas imprezy swoje stoisko prewencyjne, na którym przeprowadzali szereg konkursów dla dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat. Za poprawne udzielenie odpowiedzi policjanci wręczali nagrody w postaci odblasków, książeczek edukacyjnych i słodyczy.

Biesiada zespołów była też świetną okazją, aby przypomnieć najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w okresie wakacji letnich. Starsi mieszkańcy mogli zabrać ze sobą do domu ulotki przestrzegające przed sposobami działania oszustów oraz książeczki zawierające wykaz instytucji i organizacji pomocowych działających na naszym terenie.

 

Policjant z Zespołu ds. Nieletnich spotkał się z dziećmi wypoczywającymi na półkoloniach w   

Szkole Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze oraz w Zespole Edukacyjnym w Przylepie.

 

Dzielnicowa PP Babimost odwiedziła natomiast uczestników zajęć otwartych pod nazwą EKOLOGICZNE WAKACJE, których organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Babimoście.  

 

Wakacyjne spotkania wpisują się również w ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ", jak również są okazją do przypomnienia o wakacyjnych konkursach: plastycznym i filmowym.