Na festynie z policjantami - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Na festynie z policjantami

Data publikacji 24.06.2019

Zielonogórscy policjanci realizując jedno z najważniejszych swoich zadań, czyli zapobieganie przestępstwom poprzez edukację dla bezpieczeństwa, starają się być na festynach i imprezach plenerowych organizowanych w naszym powiecie. Stoisko policyjne zawsze jest oblegane przez najmłodszych, ale również dorośli mogą się tam dowiedzieć o zasadach bezpieczeństwa.

 

Policyjne stoisko z grami i zabawami dla dzieci oraz tygrysem Lupo zawsze cieszy się dużą popularnością. Chętni mogą również oznakować swoje rowery. Odwiedzający nasze stoisko mogą zobaczyć wnętrze policyjnego radiowozu oraz obejrzeć policyjny motocykl – a nawet na nim usiąść i zrobić sobie zdjęcie. Zielonogórscy policjanci starają się być na wszystkich imprezach, na które zapraszają nas organizatorzy.

Na policyjnym stoisku oprócz oznakowania roweru, można uzyskać informacje na temat przepisów ruchu drogowego oraz innych zagadnień dotyczących bezpieczeństwa. Dla dzieci organizowane są konkursy z nagrodami. W trakcie trwania imprezy można zrobić pamiątkowe zdjęcie w środku radiowozu oraz z policyjnym tygrysem Lupo. Policjantów na stoiskach festynowych często wspomagają także uczniowie z klasy o profilu policyjnym z Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku.

         W ostatnich dniach dzielnicowy i specjalista ds. nieletnich Komisariatu Policji w Sulechowie uczestniczyli w festynie rodzinnym w Bukowie, natomiast specjaliści ds. nieletnich z KMP Zielona Góra wzięli udział w  Pikniku Zdrowia w Drzonkowie.