Policjanta spotkasz na festynie - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Policjanta spotkasz na festynie

Data publikacji 12.06.2019

W miniony weekend policjanci z Komisariatu Policji w Sulechowie i dzielnicowi z Posterunku Policji w Trzebiechowie uczestniczyli w rodzinnych festynach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w Trzebiechowie i Głuchowie. To była dobra okazja do rozmów z mieszkańcami, a przede wszystkim z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.

Policjanci Komisariatu Policji w Sulechowie i dzielnicowi z Posterunku Policji w Trzebiechowie uczestniczyli W dniach 07.06.2019r. i 08.06.2019r. w rodzinnych festynach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka w miejscowościach Trzebiechów i Głuchów. Zaproszenia do udziału w imprezach skierowali do Komendanta Komisariatu Policji w Sulechowie Dyrektor Trzebiechowskiego Ośrodka Kultury oraz Sołtys Głuchowa.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach prewencyjnych najmłodsi uczestnicy obu plenerowych imprez rozwiązywali krzyżówki, rebusy, układali puzzle i odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa, głównie w okresie zbliżających się wakacji letnich.

Osoby chętne mogły popróbować swoich umiejętności w pokonaniu z piłką specjalnie przygotowanego toru przeszkód w okularach typu alko i narkogogle. Dużą atrakcją, głównie najmłodszych uczestników festynów była prezentacja radiowozu oraz policyjnego wyposażenia wykorzystywanego przez mundurowych podczas codziennej służby.

Nie zabrakło też zadań dotyczących sprawdzenia znajomości przepisów ruchu drogowego. Najmłodsi uczestnicy rodzinnych zabaw, przy wykorzystaniu nowo zakupionego zestawu Autochodzik, chętnie ćwiczyli prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

Wszystkie poprawnie wykonane zadania były przez policjantów nagradzane, funkcjonariusze mieli do dyspozycji książeczki edukacyjne, materiały odblaskowe oraz słodycze.

Plenerowe i festynowe spotkania z dziećmi i młodzieżą są ważnym elementem ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

 

oprac. asp.szt. Sylwia Kuczyńska-Szpak