„Wiosna na drogach” - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

„Wiosna na drogach”

Data publikacji 17.05.2019

Wczoraj na drogach powiatu zielonogórskiego odbyły się kolejne działania lubuskiej Policji „Wiosna na drogach”. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wspólnie z kolegami z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Żagania, a także przy udziale mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji pełnili służbę na drogach całego powiatu zielonogórskiego. Dzięki wsparciu z innych jednostek służbę na drodze pełniło dodatkowo 30 policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych.

            Poprawa bezpieczeństwa na drogach, to jedno z głównych zadań Policji w całym kraju. Zielonogórscy policjanci włączają się do wielu ogólnokrajowych działań, jak również sami podejmują różne inicjatywy, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.  „Wiosna na drogach” to kolejne działania, które mają zwiększyć świadomość wszystkich uczestników ruchu dotyczącą bezpiecznego zachowania na drogach, szczególnie teraz w okresie wiosenno - letnim, gdy aura sprzyja rozwijaniu większych prędkości . Takie działania lubuskich policjantów będą regularnie powtarzane w całym województwie.  

Dzięki coraz lepiej rozwiniętej infrastrukturze dróg, po naszym kraju, a także po województwie lubuskim jeździ się coraz bardziej bezpiecznie i komfortowo. Niestety coraz lepsze drogi sprzyjają rozwijaniu coraz większych prędkości, a to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, a jak pokazują statystyki – najczęściej przyczyną wypadku jest błąd człowieka.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego od wielu lat prowadzą różne działania aby oddziaływać prewencyjnie, ale także dyscyplinować kierujących, którzy pozwalają sobie na brawurową jazdę czy wsiadanie za kierownicę po alkoholu. To właśnie w naszym powiecie zaczęły się duże akcje „Trzeźwych Poranków”, gdzie kontrolowano stan trzeźwości kilkuset kierujących w krótkim czasie.

We wczorajszych działaniach „Wiosna na drogach” w powiecie zielonogórskim wzięło udział 30 policjantów ruchu drogowego oraz oddziałów prewencji rozlokowanych w kilkunastu punktach na drogach. Mundurowi sprawdzali głównie prędkość i trzeźwość kierowców, ale także stan techniczny pojazdów czy prawidłowe zachowanie na drodze.

Policjanci sprawdzili trzeźwość 535 kierujących, skontrolowali 109 pojazdów, ujawnili 103 wykroczenia drogowe, za które wystawili 65 mandatów karnych, 37 osób pouczyli, a w stosunku do jednej skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych oraz 3 prawa jazdy. W czasie działań zatrzymani zostali również trzej kierujący, którzy wcześniej wypili alkohol.

 

 • Zdjęcie kolorowe. Na zdjęciu policjant ruchu drogowego w kamizelce odblaskowej mierzy prędkość kierujących radarem laserowym. W dłoni trzyma także tarczę sygnalizacyjną. W tle widoczne jest przejście dla pieszych i nadjeżdżający samochód.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego zieloną skodą rapid.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjanci ruchu drogowego siedzą wewnątrz radiowozu nieoznakowanego, wyposażonego w wideo rejestrator.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego siedzi wewnątrz radiowozu nieoznakowanego, wyposażonego w wideo rejestrator i zapisuje dane w notatniku służbowym.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjanci ruchu drogowego wysiadają z radiowozu nieoznakowanego marki Volkswagen Passat.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjanci ruchu drogowego stoją przy samochodzie skoda Rapid i rozmawiają z kierującym
 • Zdjęcie kolorowe. Policjanci ruchu drogowego stoją przy samochodzie skoda Rapid. Jeden z policjantów wręcza kierującemu mandat karny.
 • Zdjęcie kolorowe. Wnętrze policyjnego radiowozu. Wideorejestrator rejestruje prędkość jadącego przed nim BMW.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjanci ruchu drogowego stoją przy kontrolowanym samochodzie BMW i rozmawiają z kierującym.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjanci ruchu drogowego stoją przy kontrolowanym samochodzie BMW i rozmawiają z kierującym.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego stoi przy kontrolowanym samochodzie BMW, w ręce trzyma prawo jazdy kierującego. W tle widoczny policyjny nieoznakowany radiowóz.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjanci idą do radiowozu nieoznakowanego Volkswagen Passat.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego siedzą wewnątrz radiowozu i sprawdzają osobę kontrolowaną w policyjnych bazach danych.
 • Zdjęcie kolorowe. Radiowóz ruchu drogowego zaparkowany przy drodze. W tle policjant ruchu drogowego mierzący prędkość. Obok stoi policjant z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego stoi z laserowym miernikiem i przygotowuje się do mierzenia prędkości. Obok stoi policjant z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. W tle przejście dla pieszych i przejeżdżające samochody
 • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego zatrzymuje do kontroli samochód marki seat.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego stoi przy samochodzie marki seat i bierze dokumenty od kierującego.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego i policjant z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji siedzą w radiowozie, sprawdzają dane kierującego i sporządzają dokumentację.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego stoi przy samochodzie marki seat i pokazuje kierującemu z jaką prędkością jechał.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego stoi laserowym miernikiem prędkości. Na wyświetlaczu widać liczbę 72.
 • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego i policjant z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji stoją przy kontrolowanym samochodzie. W tle stoi radiowóz oznakowany.
Ładowanie odtwarzacza...