Dzielnicowi z programem LUPO z wizytą w szkołach - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Dzielnicowi z programem LUPO z wizytą w szkołach

Data publikacji 25.04.2019

Dzielnicowy Komisariatu I Policji mł.asp. Wojciech Kołpaczek i dzielnicowy Komisariatu II Policji sierz.szt. Dominik Bodnar w ubiegłym tygodniu odwiedzili uczniów dwóch niepublicznych szkół w Droszkowie i w Płotach. Spotkania dzielnicowych w szkołach prowadzone są w ramach Programu Prewencyjnego LUPO lubuskiej Policji.

 

Program Prewencyjny LUPO dla uczniów szkół podstawowych prowadzony jest przez lubuskich policjantów od kilkunastu lat. LUPO to także imię naszej lubuskiej policyjnej maskotki – tygryska. Tygrys LUPO również razem z policjantami odwiedza uczniów szkół i przedszkolaków, spotyka się również z dziećmi na festynach i imprezach plenerowych. W czasie spotkań policjanci rozmawiają z dziećmi o różnych aspektach bezpieczeństwa. Mówimy o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego – nie zapominając o odblaskach, mówimy o zagrożeniach jakie może nieść Internet i o cyberprzemocy, o bezpieczeństwie w kontaktach z obcymi, a ze starszymi o bezpieczeństwie w czasie imprez masowych. Poruszamy także tematy związane z pierwszą pomocą.

Policjanci od najmłodszych lat uczą swoich słuchaczy, że ich bezpieczeństwo w bardzo dużym stopniu zależy od ich zachowania i ich świadomości oraz właściwej oceny możliwych niebezpieczeństw.

W ubiegłym tygodniu z uczniami klas I-III Społecznej Szkoły Podstawowej w Droszkowie spotkał się mł.asp. Wojciech Kołpaczek – dzielnicowy z Komisariatu I w Zielonej Górze, a z uczniami klas V-VI Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Płotach sierz.szt. Dominik Bodnar - dzielnicowy z Komisariatu II w Zielonej Górze.

 

  • zdjęcie kolorowe, policjant na spotkaniu z dziećmi
  • zdjęcie kolorowe, policjant stojący tyłem do obiektywu na spotkaniu z dziećmi
  • zdjęcie kolorowe, policjant na spotkaniu z dziećmi
  • zdjęcie kolorowe, policjant na spotkaniu z uczniami w szkole
  • zdjęcie kolorowe, policjant na spotkaniu z uczniami w szkole
  • zdjęcie kolorowe, policjant na spotkaniu z uczniami w szkole