NIE WPUSZCZAJ OSZUSTÓW DO DOMU! - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

NIE WPUSZCZAJ OSZUSTÓW DO DOMU!

Data publikacji 16.04.2019

Jedna z mieszkanek Zielonej Góry wpuściła do domu oszusta, który podawał się za przedstawiciela czołowej firmy dostarczającej gaz ziemny. Mężczyzna „polecał” kupno czujnika czadu. Nieświadoma kobieta kupiła od oszusta czujnik płacąc trzykrotnie drożej niż zapłaciłaby w sklepie. Ostrzegamy – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać i okradać.

 

Mieszkanka Zielonej Góry wpuściła do mieszkania mężczyznę, który powoływał się na współpracę z dużą firmą dostarczającą gaz ziemny mieszkańcom  naszego miasta. Mężczyzna zrobił jej krótki „wykład” o zagrożeniu zatruciem czadem i polecił kupno rekomendowanego przez firmę czujnika czadu. Nieświadoma kobieta, nie wiedząc jakie są realnie ceny takich czujników, dała oszustowi – bez żadnego rachunku, paragonu czy pokwitowania - 200 zł. Zapłaciła w rezultacie trzykrotnie więcej niż gdyby sama kupiła taki czujnik w sklepie stacjonarnym czy internetowym. Po kilku godzinach zorientowała się, że prawdopodobnie padła ofiarą oszusta i zawiadomiła policjantów z Komisariatu II Policji w Zielonej Górze.

 

 

PO RAZ KOLEJNY PROSIMY:

NIE WPUSZCZAJCIE OBCYCH DO MIESZKAŃ

 

Jeśli macie państwo w rodzinie starsze osoby – rozmawiajcie z nimi na ten temat przy każdej okazji i przypominajcie o tym, że nie wolno wpuszczać obcych do mieszkania ani przekazywać obcym żadnych pieniędzy.

 

Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia i bardzo często żerują na uczuciach starszych wrażliwych osób. Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję.

 

 NIGDY NIE PRZEKAZUJMY NASZYCH PIENIĘDZY OBCYM OSOBOM.

Co zrobić gdy ktoś obcy zapuka do drzwi.

  • nie wpuszczać obcych osób do domu,
  • poprosić pracownika o legitymację, jeśli ma uczciwe zamiary pokaże identyfikator,
  • o nie przekazywać pieniędzy obcym osobom,
  • w razie wątpliwości poinformować pilnie POLICJĘ (tel. 112) o każdej podejrzanej osobie.

PAMIĘTAJMY!

  • Pracownicy ZUS, NFZ czy innych urzędów nie odwiedzają nikogo w domach,
  • Nie każdy kto dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary.

 

Nie daj się oszukać!

  • Nigdy nie korzystajmy z żadnych przypadkowych okazji korzystnych zakupów;
  • Oszuści przychodzą do domów podając się za pracowników opieki społecznej, NFZ, ZUS czy pracowników gazowni lub wodociągów;
  • Pod pozorem „sprawdzania” instalacji przeszukują mieszkanie i kradną pieniądze lub kosztowności;
  • Oszuści nakłaniają do wpłaty pieniędzy w zamian za pomoc w załatwieniu spraw lub okazyjną sprzedaż różnych przedmiotów.