Aktualności

Nie zdążył na swoje urodziny. Został zatrzymany za przestępstwa narkotykowe.

Data publikacji 04.04.2019

Kolejne dwie osoby, mieszkańcy gminy Sulechów, usłyszały zarzuty za przestępstwa narkotykowe. Jedna z nich została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące. To przykład bezwzględnej walki policjantów z przestępczością narkotykową w powiecie zielonogórskim.

W dniu 29 marca policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. pełniący służbę na rzecz zielonogórskiej komendy miejskiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód Peugeot, w  którym znajdowało się dwóch mężczyzn, 17 i 23-latek,  mieszkańcy gminy Kargowa. Podczas czynności kontroli osobistej przy  jednej z osób, 23-latku, ujawniono środki odurzające - marihuanę - w związku z czym został on zatrzymany. W toku dalszych czynności wykonano przeszukania w  miejscu zamieszkania  obydwu osób. Zarówno w jednym jak i w drugim mieszkaniu po przeszukaniu policjanci znaleźli narkotyki. Jednak jak się okazało, substancje znalezione w domu 17-latka należały do jego brata.

Czynności operacyjne i procesowe pozwoliły policjantom na zebranie materiału dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 23-letniemu mężczyźnie 21 zarzutów popełnienia przestępstw: 20 zarzutów udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz zarzut posiadania tych środków. Za te przestępstwa według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 23-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie, gdzie prokurator po wszczęciu śledztwa  wydał postanowienie o przedstawieniu zarzutów oraz zastosował również środek zapobiegawczy w postaci  dozoru Policji.

Ponadto, w trakcie prowadzonych czynności sulechowscy policjanci wytypowali i zatrzymali kolejną osobę, 22-letniego mężczyznę, zamieszanego także  w przestępstwa narkotykowe.  Policjanci ustalili gdzie 22-latek może przebywać i zatrzymali go dzień później /30 marca/ w  godzinach popołudniowych, gdy jechał samochodem przez jedną z miejscowości powiatu zielonogórskiego. Okazało się, że tego dnia miał urodziny i planował urządzić imprezę. Niestety nie zdążył, bo został zatrzymany w związku z popełnieniem przestępstw narkotykowych.

Po przeszukaniu jego samochodu policjanci znaleźli w schowku 18 woreczków strunowych z marihuaną o łącznej wadze prawie 25 gramów. Mimo, że mężczyzna nie miał stałego miejsca zameldowania, policjanci ustalili adres pod którym przebywał i tam również przeprowadzili przeszukanie. W mieszkaniu tym znaleźli kolejne 32 woreczki z marihuaną  o łącznej wadze  prawie 50 gramów. Ponadto w jego mieszkaniu ujawniono zgrzewarkę  do worków, trzy rolki woreczków oraz wagi służące do porcjowania narkotyków. W porozumieniu z prokuratorem policjanci przedstawili 22-latkowi 15 zarzutów udzielania środków odurzających i 2 zarzuty ich posiadania. Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie, Sąd Rejonowy w Świebodzinie, oddział w Sulechowie aresztował go na 3 miesiące.

Sprawa jest prowadzona od nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.