Dzielnicowi zlikwidowali kolejny salon gier hazardowych - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Dzielnicowi zlikwidowali kolejny salon gier hazardowych

Data publikacji 01.04.2019

Dzielnicowi z Kargowej, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli trzy nielegalne automaty i zlikwidowali salon gier hazardowych w swojej gminie. Kary jakie grożą właścicielowi nielegalnego salonu wg Ustawy o grach hazardowych to oprócz pozbawienia wolności także grzywny w wysokości nawet 600 tys. zł.

 

Dzielnicowi z posterunku policji w Kargowej działającego w strukturach Komisariatu Policji w Sulechowie w ubiegłym tygodniu zabezpieczyli trzy automaty do gier hazardowych działające w nielegalnym salonie gier na terenie Kargowej. Była to kolejna taka akcja na terenie podległym Komisariatowi Policji w Sulechowie.

Policjanci kontrolowali salon gier wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Na miejscu zastali kobietę sprawującą nadzór nad działającymi trzema automatami gier hazardowych oraz dwóch mężczyzn korzystających z powyższych automatów. Wszyscy troje zostali przesłuchani, natomiast automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. W lokalu policjanci zabezpieczyli także gotówkę w kwocie 4450 zł. Zabezpieczone urządzenia nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał stosownej koncesji.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Ustawy Kodeks karny skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych.

Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej, gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp.