Miał prawo jazdy od miesiąca. Już je stracił. - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Miał prawo jazdy od miesiąca. Już je stracił.

Data publikacji 13.03.2019

Wczoraj w Zielonej Górze tuż po godz. 12 doszło do wypadku drogowego na przejściu dla pieszych przy ul. Michalskiego. Kierujący, który potrącił pieszego stracił prawo jazdy, które miał zaledwie od miesiąca. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin.

Wczoraj tuż po godz. 12, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację o potrąceniu pieszego na ul. Księdza Michalskiego w Zielonej Górze. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący fordem fiestą 18-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu i potrącił go na przejściu. 68-letni poszkodowany trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek.

 Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Zgodnie z przepisami będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego. Za spowodowanie wypadku kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat.

Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących zmiennych warunków atmosferycznych. Zwróćmy uwagę, nie tylko na temperaturę czy opady deszczu, ale również na chwilami ostre słońce, które może utrudniać widoczność. Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach przejść dla pieszych, a jeśli z jakiegoś względu mamy utrudnioną widoczność, zdejmijmy nogę z gazu. Pamiętajmy również o tym, aby dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze, szczególnie w godzinach porannego czy popołudniowego szczytu i nie starajmy się za wszelką cenę wyprzedzać kolejnych aut, bo w ten sposób możemy zaoszczędzić zaledwie kilka sekund, a poprzez gwałtowne manewry stwarzamy niebezpieczeństwo nie tylko dla  siebie, ale i innych. Pieszych natomiast prosimy o noszenie elementów odblaskowych, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się, że mogą bezpiecznie przejść na druga stronę.