Policjanci promowali swój zawód wśród młodzieży na Targach Pracy - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Policjanci promowali swój zawód wśród młodzieży na Targach Pracy

Data publikacji 07.03.2019

Zielonogórscy policjanci promowali swój zawód na Targach Pracy zorganizowanych przez Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze. Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. zachęcali absolwentów szkół średnich do związania swojej przyszłości z Policją. Podczas targów, stoisko policyjne odwiedziło wielu młodych ludzi zainteresowanych zawodem policjanta.

Policyjne stoisko promocyjne Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze cieszyło się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Wiele osób spośród wszystkich odwiedzających wyraziło chęć wstąpienia do służby w Policji. Młodzi ludzie zwracali się też do policjantów z prośbą o poradę w różnych sprawach, a ponadto byli bardzo zainteresowani specyfiką służby w różnych policyjnych pionach. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy chcieli dowiedzieć się więcej o pracy policjantów różnych służb.  kryminalnej, ale nie brakowało też chętnych do pracy w drogówce.

Podczas targów, stoisko policyjne wzbudziło zainteresowanie zarówno młodzieży, ale także nauczycieli i rodziców, którzy szukali informacji z myślą o przyszłości swoich dzieci.  Ponadto nauczyciele ze szkół średnich prosili o materiały informacyjne. Tego dnia policjanci oprócz promowania swojego zawodu i zachęcania do wstępowania w szeregi lubuskiej Policji udzielali bardzo wielu porad i wskazówek dotyczących innych tematów.

Policjanci informowali wszystkie osoby odwiedzające stoisko o możliwości sprawdzenia swojej sprawności fizycznej i poćwiczenia na torze przygotowanym dla kandydatów do służby w Policji, na sali gimnastycznej klubu „Gwardia” przy ul. Strzeleckiej 22. Najbliższe takie zajęcia odbędą się 13 i 27 marca w godz. 11.00 – 13.00, o czym informował policjant, który był na targach, a jest jednocześnie instruktorem na zajęciach z kandydatami.