Sezon rowerowy rozpoczęty - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Sezon rowerowy rozpoczęty

Data publikacji 05.03.2019

Zielonogórscy policjanci 2 marca brali udział w miejskim Pikniku z okazji inauguracji Zielonogórskiego Roweru Miejskiego w Ogrodzie Botanicznym. Policyjne stoisko cieszyło się dużą popularnością, a wszyscy chętni mogli również oznakować swoje rowery.

 

Mimo zimna i braku słońca impreza plenerowa zorganizowana 2 marca przez Urząd Miasta na rozpoczęcie sezonu rowerowego w Zielonej Górze cieszyła się dużą frekwencją. W pikniku uczestniczyli również asp. Radosław Bartkowiak z Komendy Miejskiej Policji oraz mł. asp. Łukasz Fijałkowski i st sierż. Sylwia Szpak – dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Zielonej Górze. W policyjnym namiocie można było oznakować swój rower, uzyskać informacje na temat przepisów ruchu drogowego oraz innych zagadnień dotyczących bezpieczeństwa.  

Zielona Góra od wielu lat pokazuje, że jest miastem przyjaznym rowerzystom. Sieć ścieżek rowerowych jest coraz większa – również w Zielonej Górze o powiększonych granicach, a zielonogórzanie chętnie wsiadają na rowery. Rok 2019 jest także drugim sezonem bardzo popularnego Zielonogórskiego Roweru Miejskiego. Sobotni piknik był właśnie jego inauguracją w obecności Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego, radnego miejskiego Pana Roberta Górskiego oraz prezesa Nextbike Polska Pana Robert Lecha.

Zielonogórscy policjanci od kilku już lat prowadzą program „OZNAKUJ SWÓJ ROWER”. Co miesiąc wyznaczonych jest kilka dni kiedy w komisariatach I, II oraz w Sulechowie wszyscy chętni mogą przyjechać ze swoimi jednośladami. Oznakować rowery można również podczas imprez plenerowych i festynów, w których uczestniczą zielonogórscy i sulechowscy policjanci. Terminy znakowań umieszczone są zawsze w zakładce Prewencja/oznakuj swój rower na stronie KMP.

Więcej informacji:  OZNAKUJ SWÓJ ROWER