Aktualności

Wprowadzili na rynek 2,5 kg amfetaminy i 1 kg marihuany. 6 osób zatrzymanych w sprawie narkotykowej

Data publikacji 27.02.2019

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych sulechowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy miejskiej doprowadzili do zatrzymania 6 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Dwie z zatrzymanych osób – kobieta i mężczyzna - usłyszeli zarzuty związane ze sprzedażą znacznych ilości narkotyków: 1 kilograma marihuany i 2,5 kg amfetaminy. Oboje zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.

                Policjanci z komisariatu w Sulechowie uzyskali informacje operacyjne o tym, że na terenie miasta może działać diler oferujący do sprzedaży w dużych ilościach amfetaminę i marihuanę. Prowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły na wytypowanie osoby i zatrzymanie jej wraz z innymi osobami, które zaopatrywały się u niej w nielegalny „towar”.

                Dilerką, która jak się później okazało, wprowadziła na rynek znaczne ilości narkotyków okazała się 29-letnia mieszkanka Sulechowa. W mieszkaniu zatrzymanej kobiety policjanci znaleźli duże ilości środków odurzających: ponad 65 gramów marihuany oraz ok. 165 gramów amfetaminy. Ponadto policjanci zatrzymali także 4 mężczyzn w wieku 28 – 30-lat, którzy kupowali od niej marihuanę i amfetaminę. Wszyscy czterej po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów posiadania środków odurzających, zostali zwolnieni. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

                W toku prowadzonego postępowania, w wyniku podjętych czynności operacyjnych policjanci ustalili także tożsamość kolejnej osoby, która dostarczała środki narkotyczne dilerce. Okazało się, że to młody, 22-letni mieszkaniec okolic Sulechowa. Jak ustalili policjanci, osoby te brały udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających: marihuany i amfetaminy. 22-latek przekazał 29-letniej kobiecie w sumie co najmniej 1 kilogram marihuany  oraz 2,5 kg amfetaminy, które ta z kolei sprzedawała uzyskując w ten sposób stałe źródło dochodów.

                Po analizie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego prokurator Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie przedstawił zatrzymanym zarzuty oraz wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Sąd Rejonowy w Świebodzinie, wydział karny w Sulechowie przychylił się do wniosku i aresztował oboje na 3 miesiące. 22-latek usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. To przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat. Natomiast 29-latce przedstawiono zarzuty udzielania środków odurzających  w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Oba te przestępstwa zagrożone są karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

                Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie.