Aktualności

Zabrali dostawcy pizzę i obezwładnili go gazem. Bardzo szybko zatrzymali ich policjanci.

Data publikacji 07.02.2019

Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na dostawcy pizzy, którego obezwładnili za pomocą gazu. To jednak nie jedyne poważne zdarzenie z ich udziałem tego dnia.

                Dyżurny zielonogórskiej komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie od właściciela jednej z pizzerii o napadzie na pracownika dostarczającego pizzę. Z relacji zgłaszającego wynikało,  że gdy pracownik dojechał pod wskazany przez zamawiającego adres, z klatki schodowej bloku wyszło dwóch mężczyzn, jeden z nich zamiast zapłacić, użył gazu obezwładniając dostawcę po czym zabrał  pizzę i obaj weszli z powrotem do bloku.

                Zielonogórscy policjanci natychmiast podjęli działania, a w ich wyniku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 22-lata. Obaj są znani policji i byli już wcześniej wielokrotnie notowani z podobne przestępstwa. Ponadto okazało się, że jeden z nich powinien być w zakładzie poprawczym, do którego nie powrócił z przepustki.

                W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że m.in. ci sami dwaj mężczyźni byli na miejscu innego przestępstwa. Kilkadziesiąt minut przez zatrzymaniem, na jednej z ulic w podobny sposób jak dostawcę pizzy, potraktowali kierującego, który zatrzymał się na ulicy, żeby umożliwić im przejście na drugą stronę. Okazało się, że jeden z nich zaczął kopać samochód, a gdy kierujący wysiadł, żeby zwrócić mu uwagę, rozpylił jego kierunku gaz. Gdy kierowca schował się do samochodu, napastnik dalej kopał w samochód, a po chwili podszedł i wybił w pojeździe szybę. Jednocześnie jeden z nich zabrał zdezorientowanemu kierowcy portfel.

                Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze po przesłuchaniu mężczyzn zdecyduje o przedstawieniu im zarzutów oraz ewentualnym skierowaniu wniosku do sądu o tymczasowe aresztowanie. Jeden z nich został już przesłuchany i usłyszał zarzut rozboju. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.