Samosąd zaprowadził sprawców do aresztu - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Samosąd zaprowadził sprawców do aresztu

Data publikacji 06.02.2019

Zielonogórscy policjanci śledczy prowadzą sprawę pobicia dwóch zielonogórzan przez czterech napastników, którzy wdarli się do mieszkania na jednym z zielonogórskich osiedli. Wczoraj dwaj sprawcy zostali aresztowani przez sąd. Bójka była spowodowana konfliktem sąsiedzkim, który w rezultacie doprowadził do poważnego w skutkach przestępstwa.

 

Zielonogórscy policjanci w minioną sobotę (02.02) zostali wezwani na interwencję na jedno z zielonogórskich osiedli. Patrol po przybyciu na miejsce ustalił, że czterej napastnicy wdarli się do mieszkania i przy użyciu kija bejsbolowego oraz kija golfowego pobili dwóch mężczyzn. Napastnicy uciekli, ranni pokrzywdzeni zostali zabrani do szpitala.

 

Rysopisy sprawców zostały przekazane policjantom w służbie, kilkadziesiąt minut po zdarzeniu dwaj z napastników zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Zielonogórscy śledczy mieli od tej chwili dużo żmudnej pracy żeby ustalić fakty i podjąć decyzje dotyczące kierunku prowadzonego postępowania.  

 

Jak się okazało źródłem konfliktu były sąsiedzkie nieporozumienia. Syn pokrzywdzonego właściciela mieszkania jest winien pieniądze jednemu z sąsiadów. Sąsiad nie mogąc wyegzekwować długu od syna zaczął agresywnie zastraszać ojca. W sobotę wieczorem groźby były na tyle realne, że mężczyzna obawiając się powrotu do domu poprosił swoich znajomych o towarzyszenie mu. Po pewnym czasie od powrotu do mieszkania usłyszeli kopanie i walenie w drzwi. Do wnętrza wpadła rzucona butelka po piwie, która uderzyła jednego z mężczyzn w głowę. Do środka również wdarli się nieznani pokrzywdzonemu napastnicy, którzy mieli ze sobą kij bejsbolowy i metalowy kij golfowy. Wywiązała się agresywna bójka, w wyniku której dwaj mężczyźni zostali poważnie ranni, a sprawcy uciekli.

 

Pokrzywdzeni mężczyźni doznali uszkodzeń i stłuczeń twarzoczaszki. Jeden z zatrzymanych sprawców także został ranny w głowę. Napastnicy, 27-latek i 31-latek usłyszeli zarzuty udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zarzut naruszenia miru domowego. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił wczoraj na podjęcie przez sędziego decyzji o aresztowaniu na 3 miesiące dwóch zatrzymanych. Tożsamość dwóch pozostałych napastników jest policjantom znana, ich zatrzymanie to jedynie kwestia czasu.

 

Z powodu sąsiedzkiego nieporozumienia czterej mężczyźni popełnili poważne przestępstwa – przestrzegamy wszystkich przed samodzielnym wymierzaniem sprawiedliwości. Przestępstwo naruszenia miru domowego zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności – za bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 8 lat więzienia.

 

 

Ładowanie odtwarzacza...