Usłyszał zarzuty z rozboje i wrócił do zakładu poprawczego - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Usłyszał zarzuty z rozboje i wrócił do zakładu poprawczego

Data publikacji 04.02.2019

Policjanci kryminalni z komisariatu w Sulechowie w wyniku działań operacyjnych namierzyli i zatrzymali młodego, 19-letniego mężczyznę podejrzanego o rozboje na terenie miasta. Funkcjonariusze znaleźli go ukrywającego się pod prysznicem.

       

Pierwsze zgłoszenie o rozboju wpłynęło do sulechowskich policjantów 14 stycznia. Wtedy to nieznany sprawca grożąc pobiciem zmusił małoletniego do oddania konsoli do gier o wartości 1200 zł. Od tej informacji policjanci podjęli działania aby ustalić tożsamość sprawcy. W kilka dni później, policjanci otrzymali kolejną informację o rozboju, kiedy to sprawca napadł i pobił  mieszkańca Sulechowa, a następnie zabrał mu telefon komórkowy. Po analizie okoliczności zdarzeń, okazało się, że sprawcą jest najprawdopodobniej ta sama osoba.

W wyniku działań operacyjnych policjanci ustalili, że osobą, która dopuściła się tych czynów jest znany i wcześniej wielokrotnie karany 19-letni sulechowianin. Policjanci podjęli działania, żeby go zatrzymać. 19-latek ukrywał się przez policjantami. Namierzyli go w domu brata, gdzie ukrył się pod prysznicem.

W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że 19-latek ma na swoim koncie także inne przestępstwo – zmusił pewnego nastolatka do kradzieży artykułów spożywczych w jednym z marketów w Sulechowie. Ponadto okazało się, że mężczyzna był poszukiwany ponieważ nie powrócił z przepustki do zakładu poprawczego.

19-latek jest znany policjantom, ponieważ był już wcześniej karany jako sprawca czynów karalnych m.in. za kradzieże, włamania i rozboje. Tym razem usłyszał zarzuty za rozboje i wymuszenie rozbójnicze. Za te przestępstwa grozi kara od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci  odzyskali konsolę zwrócili ją właścicielowi, a 19-latka odwieźli do zakładu poprawczego.