Kradli części samochodowe. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Kradli części samochodowe. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 25.01.2019

Zielonogórscy policjanci służby kryminalnej z komendy miejskiej i komisariatu II zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzieże katalizatorów wraz z układami wydechowymi na terenie Zielonej Góry. Obaj usłyszeli już zarzuty i decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Jeden z nich działał w warunkach recydywy.

W nocy z 22 na 23 stycznia,  policjanci operacyjni działający po cywilnemu, zauważyli na jednej z ulic dwóch mężczyzn niosących układ wydechowy od samochodu dostawczego. Mężczyźni na widok przejeżdżającego samochodu wyrzucili urządzenie do pobliskiego lasu. Policjanci zatrzymali obydwu mężczyzn i odnaleźli wyrzucony układ wydechowy. Okazało się, że został wymontowany ze stojącego niedaleko samochodu marki Renault Master. Zatrzymani mężczyźni to 23-letni mieszkaniec Zielonej Góry i 25-latek z Krosna Odrzańskiego. Obaj są znani Policji, a 25-latek był wcześniej notowany i karany za kradzieże m.in. katalizatorów na terenie Niemiec.

W toku prowadzonego postępowanie policjanci ustalili, że jeden z mężczyzn jest właścicielem garażu w Krośnie Odrzańskim i pojechali sprawdzić czy nie znajdują się tam inne skradzione części samochodowe. Po przeszukaniu garażu policjanci znaleźli wiele części od różnych pojazdów, m.in. skrzynie biegów, elementy karoserii, poduszki powietrzne, elementy układów napędowych. Mundurowi sprawdzą czy zabezpieczone elementy pochodzące z różnych pojazdów nie zostały wcześniej skradzione.

Obaj mężczyźni zostali przesłuchani. Usłyszeli zarzuty kradzieży układów wydechowych z różnych samochodów na terenie Zielonej Góry. 25-latek usłyszał 9 zarzutów – przyznał się do dziewięciu kradzieży, natomiast 23-latkowi przedstawiono 2 zarzuty. Dodatkowo mieszkaniec Krosna Odrzańskiego za swój czyn będzie odpowiadał w warunkach recydywy co z pewnością wpłynie na ostateczny wymiar kary. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze zastosowała środki zapobiegawcze – dozór policyjny wobec obydwu mężczyzn.

Odzyskany przez policjantów układ wydechowy o wartości 12 tys. zł. trafi wkrótce do właściciela.  

 

 

 

 

Ładowanie odtwarzacza...