Policjanci przekazali bezdomnym ciepłą odzież - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Policjanci przekazali bezdomnym ciepłą odzież

Data publikacji 04.01.2019

Od kilku dni temperatury zarówno w dzień jak i w nocy utrzymują się poniżej zera, a takie trudne warunki pogodowe dają się we znaki w szczególności bezdomnym, dlatego policjanci wraz z pracownikami zielonogórskiej noclegowi robią wszystko, aby zapewnić bezdomnym schronienie przed mrozem. Policjanci zawieźli dzisiaj także do noclegowni ciepłe kurtki i ubrania, które zebrali wśród koleżanek i kolegów.

Zielonogórscy policjanci już od kilkunastu tygodni sprawdzają sytuację w jakiej znajdują się osoby bezdomne i wspólnie z pracownikami noclegowi oferują im pomoc. Wspólne patrole monitorują miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Sprawdzają pustostany, ogródki działkowe i wszystkie te miejsca, o których wiedzą, że mogą tam przebywać bezdomni oferując im swoją pomoc. W ramach wspólnych działań policjanci zorganizowali wśród koleżanek i kolegów zbiórkę ciepłej odzieży, kurtek oraz czapek, które przekazali dzisiaj bezdomnym z zielonogórskiej noclegowni.

Ponadto policjanci sprawdzają także informacje od mieszkańców i aby zapewnić schronienie odwożą bezdomnych do noclegowni czy do izby wytrzeźwień, chociaż czasami dzieje się to wbrew woli samych zainteresowanych, ale w tym przypadku ratowanie życia i zdrowia jest dla policjantów sprawą nadrzędną.

Niestety niskie temperatury mają się utrzymać przez kilka najbliższych dni, dlatego prosimy wszystkich o czujność i zainteresowanie się osobami, które ze względu na stan nietrzeźwości, stan zdrowia czy też wiek nie mogą o siebie zadbać czy też nie mają schronienia.

Nasze zainteresowanie powinny wzbudzić osoby śpiące na ławkach w parkach czy przystankach autobusowych, zwłaszcza gdy robi się zimno i zapada zmierzch. Pamiętajmy, że jeden taki telefon może uratować czyjeś życie. Zdarzają się sytuacje, gdy osoby nietrzeźwe nie są w stanie dojść do domu i zasypiają na ulicy.

Co roku wiele skutecznych interwencji jest możliwa właśnie dzięki sygnałom od zielonogórzan, którzy bardzo szybko reagują widząc nietrzeźwych, bezdomnych lub inne osoby potrzebujące pomocy.

 

podinsp. Małgorzata Stanisławska