Świąteczna pomoc policjantów dla potrzebujących - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Świąteczna pomoc policjantów dla potrzebujących

Data publikacji 18.12.2018

Zielonogórscy policjanci przyłączyli się do akcji „Torba Charytatywna Caritas” i przekazali zebraną żywność oraz środki czystości, które mają trafić do rodzin potrzebujących w Polsce i na Ukrainie, w rejonie objętym działaniami wojennymi. Paczki żywnościowe przekazane przez Caritas bezdomnym i potrzebującym zarówno z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej jak i rodzinom na Ukrainie są często głównym źródłem do przygotowania wieczerzy wigilijnej.

                Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej zwrócił się z prośbą do zielonogórskich policjantów o pomoc w zebraniu żywności oraz środków czystości dla osób potrzebujących z terenu diecezji i na Ukrainie. Dzięki tej zbiórce wiele osób ma możliwość zorganizowania świąt Bożego Narodzenia dla siebie rodziny. Jest to szczególnie ważne dla Rodzin mieszkających na Ukrainie w rejonie konfliktu zbrojnego – w Donbasie.

                Policjanci bardzo chętnie włączyli się do akcji i pomimo dość krótkiego terminu realizacji, zebrali kilka kartonów żywności z długim terminem przydatności, która także będzie służyła potrzebującym już po świętach. Policjanci wraz z komendantem miejskim mł. insp. Jarosławem Tchorowskim przekazali zebrane dary Dyrektorowi Caritas księdzu Stanisławowi Podfigórnemu.

                To jednak nie jedyna akcja, do której włączają się policjanci z komendy miejskiej i komisariatów Policji. Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową wspierają podopieczne Domu Samotnej Matki w Zielonej Górze, dla których zorganizowali i wręczyli świąteczne paczki. Oprócz słodyczy i żywności, w paczkach  znalazły się też zeszyty, książki z bajkami i książeczki edukacyjne oraz mnóstwo nowych ubrań.