Ostrożności nigdy za wiele, zwłaszcza na drodze - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Ostrożności nigdy za wiele, zwłaszcza na drodze

Data publikacji 05.12.2018

Prosimy wszystkich kierujących o ostrożność i dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków i natężenia ruchu na drogach. Zachowajmy szczególną ostrożność zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Od kilku dni warunki na drogach są zmienne i przez to trudne, miejscami może być ślisko, a wieczorem czy nad ranem mogą występować mgły utrudniające widoczność. Jedźmy wolniej, a także dostosujmy prędkość do sytuacji na drodze.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego od kilku dni mają dużo pracy związanej przede wszystkim ze zdarzeniami drogowymi. Na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków, nieostrożności kierujących bądź wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, na drogach powiatu zielonogórskiego jak i w samym mieście dochodzi codziennie do kilku kolizji. Wczoraj było ich aż kilkanaście.

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego mieli wczoraj bardzo dużo pracy związanej przede wszystkim ze zdarzeniami drogowymi. Na skutek niezachowania odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu, na ul. Konstytucji 3 Maja kierujący śmieciarką uderzył w tył hamującej przed nim Dacii. Z kolei przed zielonogórską Filharmonią, na ul. Wojska Polskiego zderzyły się dwa samochody marki Nissan.

Niebezpiecznie wyglądało zdarzenie do którego doszło na drodze pomiędzy Zieloną Górą, a Leśniowem Wielkim. Kierujący osobowym volkswagenem uderzył w bok renaulta, który następnie dachował. Kierujący volkswagenem odjechał z miejsca zdarzenie, ale po kilkuset metrach porzucił pojazd i uciekł. Policjanci ustalają, kto kierował samochodem i wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia. Na szczęście osobom podróżującym renaultem nic się nie stało.

Opisane przypadki to tylko niewielka część zdarzeń z jakimi codziennie mają do czynienia policjanci ruchu drogowego, dlatego przy każdej okazji bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych.  Pamiętajmy, że ostre słońce może oślepiać kierujących, a gwałtowne zmiany temperatur w okresie przejściowym mogą powodować dekoncentrację , dlatego zanim rozpoczniemy jakikolwiek manewr, upewnijmy się, że mamy dobrą widoczność, a swoim działaniem nie spowodujemy zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych.  Pamiętajmy, że aura nie sprzyja kierującym i na drogach może być bardzo ślisko, w szczególności rano, gdy spieszymy się do pracy.