Aktualności

Potrącił nastolatkę i uciekł. Zatrzymali go zielonogórscy policjanci.

Data publikacji 27.11.2018

Zielonogórscy kryminalni bardzo szybko ustalili kierującego, który potrącił 17-latkę na przejściu dla pieszych w poniedziałek /26.11/ ok. godz. 21. Tak szybkie namierzenie było możliwe m.in. dzięki monitoringowi miejskiemu, który zarejestrował całe zdarzenie. Kierujący, którym okazał się 22-letni mężczyzna uciekł nie udzielając pomocy rannej nastolatce. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności zajścia.

                Do potrącenia nastolatki doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Wyspiańskiego.  Rozpędzony volkswagen uderzył 17-latkę, która upadła na jezdnię. Kierujący nie tylko nie udzielił poszkodowanej pomocy, ale uciekł z miejsca zdarzenia nie powiadamiające nawet służb ratunkowych. Pomocy rannej nastolatce udzielili dopiero przechodnie i kierowcy innych pojazdów, którzy wezwali pogotowie. Dziewczyna z poważnymi obrażeniami została zabrana do szpitala.

                Informację o zdarzeniu otrzymał dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, który natychmiast skierował na miejsce patrole, aby ustalić okoliczności zdarzenia. Wtedy okazało się, że miejsce to jest objęte monitoringiem. Po obejrzeniu nagrania do działań ruszyli kryminalni, którzy ustalili jakim pojazdem poruszał się kierujący, a wkrótce także kim najprawdopodobniej jest sprawca. Jednak zatrzymanie mężczyzny jeszcze tego samego dnia okazało się niemożliwe, bo wyjechał z miasta, żeby ukryć się przed policjantami.

                Kryminalni podjęli działania operacyjne i w ich wyniku, w kilka godzin po zdarzeniu we wtorek /27.11/ rano -  zatrzymali kierującego, którym okazał się 22-letni mężczyzna. Wraz z nim zatrzymali także kobietę, 21-latkę, która najprawdopodobniej wkrótce także usłyszy zarzuty.  Mężczyzna został przewieziony do komendy i przebadany na obecność  środków odurzających w organizmie. Badanie wykazało, że był pod wpływem amfetaminy. Ponadto policjanci znaleźli także amfetaminę w jego mieszkaniu.  

                22-latek będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Ponadto usłyszy też zarzut naruszenia sądowego zakazu kierowania pojazdami i posiadania narkotyków. Najprawdopodobniej odpowie także, za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. O ostatecznym wymiarze kary dla 22-latka zdecyduje sąd, który także podejmie decyzję w sprawie ewentualnego aresztowania mężczyzny.  

Ładowanie odtwarzacza...