Kierowca po alkoholu zatrzymany przez strażaków - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Kierowca po alkoholu zatrzymany przez strażaków

Data publikacji 21.11.2018

Zielonogórscy strażacy zatrzymali w centrum miasta nietrzeźwego kierującego i przekazali policjantom. Mężczyzna trafił na badanie alkomatem do komendy miejskiej policji w Zielonej Górze. Badania nie wykonano, bo nie miał siły dmuchnąć w alkomat.

W poniedziałek /19.11/ funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej jadący wozem bojowym przez centrum miasta zauważyli na jednej z ulic kierującego samochodem osobowym marki mercedes, który jechał ze zmienną prędkością, co chwila zwalniał albo przyspieszał, aby po chwili wjechać na chodnik. Podejrzewając, że kierujący może być pijany postanowili go zatrzymać i jednocześnie o swoich podejrzeniach powiadomili policję. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol.

W pewnym momencie kierujący mercedesem chcąc skręcić w lewo w boczną uliczkę zatrzymał się aby przepuścić inne samochody. Tę chwilę wykorzystali strażacy, odeszli do samochodu i poprosili o wyłączenie silnika. Mężczyzna wykonał ich polecenie, po czym wysiadł z samochodu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zabrali mężczyznę na badanie alkomatem – od mężczyzny wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Niestety nie miał sił dmuchnąć w urządzenie, dlatego niezbędnym okazało się pobranie krwi.

Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. W takim przypadku obligatoryjnie zasądzana jest grzywna w wysokości minimum 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata.