Policjanci świętowali na sportowo rocznicę odzyskania niepodległości

Data publikacji 13.11.2018

Zielonogórscy policjanci w nietypowy sposób uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości – wzięli udział w Zielonogórskim Biegu Niepodległości. Na starcie oprócz funkcjonariuszy z różnych wydziałów stanął także Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł. insp. Jarosław Tchorowski oraz jego zastępca nadkom. Krzysztof Gajda.

Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zielonej Górze oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale Miasta Zielona Góra, zorganizowało Zielonogórski Bieg Niepodległości aby uczcić setną rocznicę jej odzyskania przez Polskę. Bieg na dystansie 9,6 km rozpoczął się w sobotę /10.11/ o godz. 17.00 i został przeprowadzony ulicami miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali m.in. zielonogórscy policjanci, którzy zamknęli ruch na drogach i skrzyżowaniach, którymi przebiegała trasa biegu.

W imprezie wzięło udział prawie 300 osób, a wśród nich policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji. W biegu wzięli udział także Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł. insp. Jarosław Tchorowski oraz jego zastępca nadkom. Krzysztof Gajda. Wszyscy policjanci biorący udział w rywalizacji ukończyli bieg i na mecie wspólnie świętowali.

Po zakończeniu biegu i przekroczeniu linii mety, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, który nie tylko będzie pamiątką ukończenia biegu na dystansie 10 km, ale także udziału w wydarzeniu upamiętniającym 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.