Aktualności

Zielonogórscy policjanci na obchodach Narodowego Święta Niepodległości

Data publikacji 13.11.2018

Cała Polska świętowała w niedzielę 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystych obchodach tego narodowego święta brali udział również zielonogórscy policjanci. Jednostkę reprezentował Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł.insp. Jarosław Tchorowski wraz z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze nadkom. Krzysztofem Gajdą oraz Zastępcą Naczelnika Sztabu Policji i Prewencji asp.sztab. Sławomirem Wasielem.

Jak każdego roku, w uroczystych obchodach organizowanych przez władze Zielonej Góry udział brali także zielonogórscy policjanci. Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze reprezentował Komendant Miejski Policji w Zielonej Górze mł.insp. Jarosław Tchorowski wraz z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze nadkom. Krzysztofem Gajdą oraz Zastępcą Naczelnika Sztabu Policji i Prewencji asp.sztab. Sławomirem Wasielem.

Zielonogórskie obchody rozpoczęły się uroczystą mszą w intencji Ojczyzny w Kościele Konkatedralnym pw. Św. Jadwigi Śląskiej. Po mszy, o godzinie 12.00 – tak jak w całej Polsce – odbyło się wspólne odśpiewanie hymnu państwowego przez mieszkańców miasta oraz gości zgromadzonych w kościele i na placu przy Konkatedrze. Następnie poczty sztandarowe, kompania honorowa oraz uczestnicy uroczystości przemaszerowali na Plac Matejki, gdzie nastąpiło uroczyste odsłonięcie pomnika upamiętniającego setną rocznicę Odzyskania Niepodległości, złożono kwiaty oraz odczytany został apel pamięci.

Zgromadzeni na placu goście i mieszkańcy miasta mogli również wysłuchać wzruszającego montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów Zespołu Szkół Ekologicznych im. Unii Europejskiej w Zielonej Górze. Odsłonięciu pomnika towarzyszyło także symboliczne wypuszczenie białych gołębi.