Podsumowanie działań ZNICZ - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Podsumowanie działań ZNICZ

Data publikacji 05.11.2018

Zielonogórscy policjanci podsumowali trwające od 31 października do 4 listopada działania „Znicz”. Codziennie na terenie całego powiatu nad bezpieczeństwem mieszkańców i osób odwiedzających groby najbliższych czuwało kilkudziesięciu policjantów ruchu drogowego, służb patrolowych i kryminalnych.

 

W tym roku, działania ZNICZ w zielonogórskim powiecie trwały 5 dni. Mimo wzmożonego ruchu pojazdów na drogach było bezpiecznie – nie doszło do żadnego drogowego wypadku, nikt nie został ranny. Od środy do niedzieli policjanci odebrali zgłoszenia o 39 kolizjach (w roku 2017r. – 56). Niestety mimo próśb i ostrzeżeń, policjanci zatrzymali 10 osób kierujących po alkoholu, w tym 8 osób miało w organizmie ponad 0,5 promila.  

Tegoroczne działania ZNICZ na terenie powiatu zielonogórskiego przebiegały spokojnie, nie było żadnych poważniejszych zdarzeń drogowych. Ponad 80 policjantów codziennie pilnowało bezpieczeństwa na drogach oraz szczególnie w okolicach nekropolii. Kierujący dostosowywali się do poleceń wydawanych przez policjantów, dzięki czemu ruch w rejonie cmentarzy odbywał się płynnie. Najbardziej nerwowym dniem na drogach był 31 października – w tym dniu policjanci byli wzywani aż do 18 kolizji, w porównaniu 1 listopada gdzie zgłoszono tylko 2 kolizje, to duża różnica.

Policjanci podczas działań ujawnili także ponad 400 wykroczeń, ponad 300 osób zostało pouczonych. Do sądu zostało skierowanych 56 wniosków o ukaranie, a oprócz kierujących samochodami mandaty otrzymało również 4 pieszych. 8 nietrzeźwym kierującym policjanci zatrzymali prawa jazdy, oprócz tego za zły stan techniczny pojazdów zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych.