Dzień Seniora z zielonogórską policją - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Dzień Seniora z zielonogórską policją

Data publikacji 30.10.2018

Zielonogórscy policjanci w ubiegły piątek brali udział w Dniu Seniora zorganizowanym przez Oddział ZUS w naszym mieście. Tegoroczna akcja upłynęła pod hasłem „Aktywnie i bezpiecznie”. Policjanci poruszali z seniorami tematy związane z ich bezpieczeństwem w ruchu drogowym i w domu, ale również ostrzegali przed oszustami.

 

26 października w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zielonej Górze odbyła się   inauguracja "Dnia Seniora". W tym dniu zielonogórzanie mogli skorzystać z porad udzielanych przez ekspertów z  Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Banku Pocztowego, a także przez Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Działania przeprowadzone zostały w ramach ogólnopolskiej akcji, mającej na celu aktywizację osób starszych oraz popularyzację wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych, która w tym roku realizowana była pod hasłem "Aktywnie i bezpiecznie".


W ramach dyżuru, policjanci z KMP w Zielonej Górze rozmawiali z seniorami o ich codziennym bezpieczeństwie. W rozmowach poruszane były tematy dotyczące m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przemocy domowej oraz kradzieży kieszonkowych. Jednak najwięcej uwagi poświęcono działalnością tej grupy przestępców, którzy oszukując osoby starsze, wyłudzają od nich pieniądze, pozbawiając ich niekiedy dorobku całego życia. Uczestnikom spotkania przedstawiono najczęstsze metody stosowane przez oszustów, jak np.: "na wnuczka", "na policjanta", "na inkasenta", ale również przestrzegano przed domokrążcami, którzy korzystając z nieuwagi właścicieli mieszkań okradają ich.

 

Seniorzy uczestniczący w spotkaniu aktywnie dzielili się swoim doświadczeniem w tym zakresie, opowiadając  o sytuacjach, które ich spotkały. Wszystkim, którzy w tym dniu przyszli do Oddziału ZUS-u policjanci wręczali ulotki informacyjne oraz elementy odblaskowe.  

 

na podst. inf. kom.A.Atłachowicz