Policjanci w Biegu Jeża - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Policjanci w Biegu Jeża

Data publikacji 29.10.2018

Zielonogórscy policjanci w sobotę brali udział w VI Biegu Jeża organizowanym w Zielonej Górze. Spotkała ich tam miła niespodzianka – zostali uhonorowani specjalnie przygotowaną dużą rzeźbą jeża za skuteczne rozwiązanie bulwersującej sprawy - wykrycie sprawcy uśmiercenia jeży w naszym mieście.

 

Reprezentacja zielonogórskich policjantów na czele z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji nadkom. Krzysztofem Gajdą w minioną sobotę brała udział w VI Biegu Jeża organizowanym w naszym mieście. Impreza ta jak co roku miała przypominać o naszym obowiązku dbania o zwierzęta i pomoc im, zwłaszcza teraz w sezonie jesienno-zimowym.

 

Policjanci z KMP w Zielonej Górze niejednokrotnie udowodnili, że los zwierząt jest dla nich ważny. Zarówno służbowo jak i prywatnie. Poważnie traktujemy wszelkie sprawy karne związane z krzywdzeniem zwierząt, a sprawa morderstw jeży latem w Zielonej Górze poruszyła wszystkich. Mundurowi ze wszystkich służb intensywnie poszukiwali sprawców tego bestialstwa. Sprawa została zakończona sukcesem i podejrzany został aresztowany. Odpowie za swój bestialski czyn. Więcej informacji: http://www.zgora.lubuska.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/26178,Zatrzymany-za-bestialskie-usmiercenie-12-jezy.html?search=80459

 

Podziękowania i gratulacje płynęły do zielonogórskich policjantów z wielu stron i z całego kraju. Także organizatorzy Biegu Jeża postanowili uhonorować nas podczas tegorocznej imprezy. Specjalnie przygotowana rzeźba jeża z napisem „Przyjaciele Zwierząt 2018” została wręczona policjantom reprezentującym jednostkę podczas biegu.

 

  Spotkanie w Parku Tysiąclecia było również okazją do przypomnienia – zwłaszcza najmłodszym zielonogórzanom - o zasadach bezpieczeństwa. Głównie o bezpieczeństwie na drodze i ważnej roli elementów odblaskowych w sezonie jesienno-zimowym.