UWAGA! Zmiany organizacji ruchu w rejonach nekropolii - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

UWAGA! Zmiany organizacji ruchu w rejonach nekropolii

Data publikacji 30.10.2018

Pamiętajmy, że w okresie Wszystkich Świętych w okolicy cmentarzy może zmienić się oznakowanie, a ruchem kierować będą policjanci i w pierwszej kolejności należy stosować się do ich poleceń! Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących i osób odwiedzających groby najbliższych.

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych przypominamy o możliwości zmian w organizacji ruchu drogowego w rejonach cmentarzy. Prosimy zwrócić szczególną uwagę na znaki drogowe, ponieważ w tych dniach w rejonie cmentarzy mogą pojawić się nowe oznaczenia, ograniczenia i inna niż zwykle organizacja  ruchu.

Jak co roku zmiany takie będą wprowadzone w okolicy cmentarza w Zielonej Górze przy ul. Wrocławskiej. W tym roku zmiany nastąpią już we wtorek 30 października br. od godz. 12.00 i będą obowiązywać do 5 listopada do godz. 12.00. Prosimy zwrócić uwagę na ograniczenia prędkości obowiązujące w rejonach cmentarzy. Zmiany w organizacji ruchu sprawdziły się już w latach poprzednich i spowodowały, że w tym rejonie nie było żadnych niebezpiecznych zdarzeń drogowych, a ruch osób i pojazdów, mimo ich ogromnej liczby, odbywał się w miarę płynnie.

Ze względu na niewystarczającą ilość miejsc parkingowych zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. Do przewozu pasażerów na cmentarz zostaną skierowane dodatkowe autobusy już od 27 listopada. 1 listopada  w godz. 12.00 – 18.00 przejazd wszystkimi autobusami w kierunku cmentarza będzie BEZPŁATNY.

Osoby, które zdecydują się wyjechać na cmentarz samochodem prosimy o cierpliwość i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w związku z ograniczeniem dopuszczalnej prędkości pojazdów do 30 km/h. Jak co roku na ul. Wrocławskiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania , ale zostaną także wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe. W tym roku w rejonie cmentarza wprowadzone zostają następujące zmiany organizacji ruchu:

 • Mały parking przy starej części cmentarza będzie dostępny tylko dla osób niepełnosprawnych, osób posiadających zezwolenia na handel, zaopatrzenia oraz taksówek (do 5 miejsc). W razie braku miejsc na parkingu, kolejne pojazdy nie będą wpuszczane. UWAGA! Inwalidów czy osoby ich przewożące obowiązują nowe karty parkingowe, osoby bez ważnej karty nie będą wpuszczane na teren parkingu. 
 •  Na pętlę MZK będą mogły wjeżdżać wyłącznie autobusy miejskie. 
 • Wjazd na parking przy nowej części cmentarza będzie odbywał się ul. Wrocławską WYŁĄCZNIE  dla jadących od centrum miasta. Wjazd od strony Raculi będzie niemożliwy. Wyjazd z nowego parkingu będzie się odbywał TYLKO w prawą stronę, w kierunku Raculi. Proszę zwrócić uwagę na znak oznaczający nakaz jazdy w prawo. Dostępny będzie TYLKO jeden wjazd i wyjazd! 
 • Na stadionie żużlowym dostępny będzie parking (płatny – 5 zł.):
 • 1 listopada od godz. 6.00 do ostatniego samochodu. Wjazd na stadion bramą przez tzw. park maszyn, a wyjazd dolną bramą w kierunku Raculi – będzie obowiązywał nakaz jazdy w prawo.

Na ul. Wrocławskiej, na odcinku drogi od ul. Andrzeja Struga aż do ul. Pułkownika Witolda Pileckiego obowiązywać będzie w godz. 8.00-21.00 ograniczenie prędkości do 30km/h, jak również zakaz zatrzymywania.

 W związku z dużym natężeniem ruchu na drogach, prosimy wszystkich kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Wyjeżdżając w dłuższe trasy pamiętajmy, że w tym czasie na drogach będzie wzmożony ruch, dlatego już teraz zaplanujmy podróż.

Aby bezpiecznie i spokojnie dotrzeć na groby najbliższych, a później do domu, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, przede wszystkim o zmianach w organizacji ruchu przy cmentarzach, objazdach, ale pamiętajmy żeby:  

 • zaplanować trasę, co pewien czas robić przerwy na odpoczynek
 • sprawdzić stan techniczny naszego pojazdu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon)
 • włączyć światła mijania
 • dostosować prędkość do warunków panujących na drogach i natężenia ruchu
 • utrzymywać bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu
 • nie wsiadać za kierownicę po alkoholu.