Grupa narkotykowa rozbita. Pięć osób zatrzymanych - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Grupa narkotykowa rozbita. Pięć osób zatrzymanych

Data publikacji 23.10.2018

W wyniku działań operacyjnych prowadzonych pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy miejskiej zatrzymali 5 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Trzy z nich zostały tymczasowo aresztowane.

                Działania policjantów zwalczających przestępczość narkotykową rozpoczęły się 16 października.  Wtedy to, w godzinach popołudniowych, przed jednym z lokali na terenie Zielonej Góry zatrzymali 23-letnią kobietę. 23-latka była kompletnie zaskoczona. Została przewieziona na przesłuchanie do komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Zatrzymanie kobiety było efektem gromadzonego od dłuższego czasu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  materiału dowodowego.  23-latka usłyszała zarzuty udzielania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – ponad 200 gramów marihuany i ponad pół kilograma amfetaminy o łącznej czarnorynkowej wartości kilkudziesięciu tys. zł. Za to przestępstwo wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat.

                Podobne zarzuty usłyszał też 31-letni zielonogórzanin zatrzymany  dwie godziny później w swoim samochodzie, w centrum miasta. W związku z tym, że był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności, a także z wiedzy policjantów wynikało, że może próbować ucieczki, do zatrzymania zostali zaangażowani policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. Podczas zatrzymania mężczyzna nie reagował  na polecenia wydawane przez policjantów i zamknął się w pojeździe, wobec tego policjanci byli zmuszeni do wybicia szyby w samochodzie. Materiał dowodowy zebrany przeciwko mężczyźnie pozwolił na przedstawienie mu zarzutów wprowadzania do obrotu i udzielania znacznych ilości środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – prawie 300 gramów amfetaminy, a także marihuany. Za to przestępstwo wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat.

                Dzień później policjanci zatrzymali do prowadzonej sprawy kolejną osobę, 25-latka, który podobnie jak jego znajomi usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych – prawie 500 gramów amfetaminy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze na wystąpienie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie wszystkich trzech zatrzymanych osób. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku i aresztował całą trójkę na 3 miesiące.

                Do sprawy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zatrzymali jeszcze dwie osoby: 26-letnią kobietę i 20-letniego mężczyznę. Kobieta usłyszały zarzut posiadania narkotyków, a mężczyzna oprócz posiadania narkotyków także zarzut  posiadania przyrządów do niedozwolonego przetwarzania  środków odurzających. Za te przestępstwa wg. Ustawy  o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

                Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Ładowanie odtwarzacza...