Aktualności

Policjanci odzyskali skradzioną mazdę wartą ok. 80 tys. zł. Kierowca był poszukiwany i pod wpływem narkotyków.

Data publikacji 08.10.2018

Policyjny „nos” nie zawiódł policjantów ruchu drogowego, którzy na jednym z parkingów w centrum miasta postanowili skontrolować mężczyznę kierującego osobową mazdą na niemieckich numerach rejestracyjnych. Policjanci zatrzymali kierującego, a samochód trafił na parking strzeżony.

                W niedzielne popołudnie policjanci ruchu drogowego patrolujący centrum miasta zwrócili uwagę na zachowanie młodego mężczyzny, kierującego mazdą 6 na niemieckich numerach rejestracyjnych, postanowili go więc zatrzymać. Podczas legitymowania i sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że samochód figuruje jako skradziony dwa dni wcześniej na terenie województwa dolnośląskiego. Ponadto okazało się, że kierujący jest poszukiwany przez trzy różne prokuratury z województw zachodniopomorskiego, śląskiego i mazowieckiego, jak również, że nie posiada uprawnień do kierowania.

                Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec Szczecina. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna był trzeźwy, natomiast jego zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, dlatego został przewieziony do szpitala. Badanie na obecności środków odurzających dało wynik pozytywny - wykazało, że kierujący znajdował się pod działaniem amfetaminy i kokainy. 23-latek został zatrzymany, a samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

Młody mężczyzna usłyszy zarzuty i zostanie wkrótce przesłuchany. Najprawdopodobniej usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływam środków odurzających, za co wg kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd natomiast orzeka w takich przypadkach zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata. Teraz śledczy będą wyjaśniać wszystkie okoliczności zdarzenia, m.in. jaki jest udział 23-latka w kradzieży samochodu oraz co robił na terenie Zielonej Góry.