Policjanci na zajęciach z przedszkolakami - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Policjanci na zajęciach z przedszkolakami

Data publikacji 04.10.2018

Od początku bieżącego roku szkolnego zielonogórscy policjanci przeprowadzają spotkania edukacyjne z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych w ramach wojewódzkiego programu profilaktycznego "LUPO". W spotkaniach uczestniczą dzieci z klas I – IV, a także "zerówek" przygotowujący się do dalszej edukacji w przedszkolach i szkołach.

 

Policjanci omawiają z dziećmi tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym szczególną uwagę zwracają na prawidłowy sposób przechodzenia pieszych przez ulicę oraz ważną rolę odblasków w poprawie widoczności, a tym samym bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Mundurowi przestrzegają dzieci przed kontaktem z osobami obcymi. Proszą aby uczniowie pod żadnym pretekstem nie otwierali drzwi od mieszkania, gdy w tym czasie nie ma w domu nikogo dorosłego, aby nie oddalały się nigdzie z osobami nieznajomymi, nie podawały im adresu zamieszkania, numeru telefonu, ani żadnych innych informacji o sobie czy też o swojej rodzinie.

Dodatkowo policjanci uczą dzieci jak mogą się obronić przed atakiem groźnego psa, a starszych uczniów edukują czym jest agresja, przemoc, w tym cyberprzemoc. Zajęcia z dziećmi przeprowadzane będą do grudnia br.