Zielonogórscy policjanci na zajęciach z klasami policyjnymi - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Zielonogórscy policjanci na zajęciach z klasami policyjnymi

Data publikacji 02.10.2018

Zespół Komunikacji Społecznej zielonogórskiej komendy miejskiej Policji zorganizował i przeprowadził, przy udziale policjantów różnych pionów, zajęcia dla uczniów klasy policyjnej z Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie. Funkcjonariusze mówili m.in. o tym, że „Policjant” to zawód dla ludzi z pasją. Jest wymagający, ale także dużo daje w zamian, a każdy dzień przynosi coś nowego i wyjątkowego.

                Opiekunowie klasy policyjnej z Liceum Ogólnokształcącego w Rzepinie poprosili lubuskich policjantów o przeprowadzenie zajęć podczas ich pobytu na obozie w Drzonkowie.  Organizacja zajęć przypadła w udziale policjantkom z Zespołu Komunikacji Społecznej zielonogórskiej komendy miejskiej. Na zajęciach z uczniami pojawili się oprócz prowadzącej podinsp. Małgorzaty Barskiej, także policjanci innych pionów: Wydziału Ruchu Drogowego, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji oraz Nieetatowej Grupy Realizacyjnej.

Oferta policjantów skierowana do młodych ludzi wzbudziła duże zainteresowanie, a obecność specjalistów z różnych pionów niewątpliwie uatrakcyjniła spotkania. Młodzi ludzie mogli po spotkaniach porozmawiać z policjantami i wyjaśnić wiele wątpliwości, m.in. te na temat kontroli stanu trzeźwości podczas działań „Trzeźwy Kierowca”.

Najwięcej emocji podczas spotkań wzbudziła prezentacja policyjnego sprzętu oraz możliwość przymierzenia przez uczniów specjalnego zestawu przeciwuderzeniowego, którego używają policjanci m.in. podczas zabezpieczania meczów czy w przypadku agresywnej reakcji podczas np. demonstracji.

Natomiast najwięcej pytań dotyczyło postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji oraz przepisów i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto kilku uczniów  zgłaszało także chęć służby w Samodzielnym Pododdziale Antyterrorystycznym Policji, a wykorzystując obecność policjanta działającego w Nieetatowej Grupie Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, zadawali mnóstwo pytań dotyczących szczególnych warunków fizycznych i psychicznych oraz predyspozycji do takiej służby.  

Młodzi ludzie zwracali się też do policjantów z prośbą o poradę w różnych sprawach, a ponadto byli bardzo zainteresowani specyfiką służby w różnych policyjnych pionach. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy chcieli dowiedzieć się więcej o pracy policjantów służby kryminalnej, ale nie brakowało też chętnych do pracy w drogówce. Z kolei obecni na spotkaniach nauczyciele deklarowali chęć dalszej współpracy z policjantami podczas kolejnych organizowanych dla uczniów obozów.