Sprzedawała podrobione perfumy - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Sprzedawała podrobione perfumy

Data publikacji 14.09.2018

Zielonogórscy policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali kobietę, która na winobraniowym stoisku oferowała do sprzedaży podrobione perfumy i wody toaletowe znanych perfumeryjnych marek. Taki czyn jest przestępstwem, za które grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Nieodłącznym elementem Winobrania jest jarmark, na którym sprzedawcy z całej Polski oferują swoje towary. Nie zawsze jednak sprzedawane produkty są legalne. Najczęściej policjanci mają do czynienia z podrobionymi produktami różnych znanych marek czy to odzieżowych czy perfumeryjnych. Kilka lat temu zdarzyła się także sytuacja kiedy na winobraniowym stoisku prezentowane były portrety znanych faszystów – propagowanie faszyzmu w takiej formie również jest przestępstwem.

 

Zielonogórscy policjanci patrolując Winobraniowy Jarmark dbają nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców i gości, ale bacznie obserwują wszystko co dzieje się w centrum miasta w tym okresie. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zielonogórskiej komendy kontrolują również jarmarkowe stoiska, sprawdzając czy oferowany towar nie jest prawnie zabroniony.

 

W tym tygodniu zatrzymana została 24-letnia mieszkanka Częstochowy, która na swoim stoisku sprzedawała perfumy i wody toaletowe. Policjanci znaleźli tam również podrobione produkty 6 światowych firm kosmetycznych. Podrobione były nazwy, wzór pisma, znaki towarowe, kształty butelek i opakowania. Czyn taki jest przestępstwem z art. 305 Ustawy Prawo o własności przemysłowej, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Zatrzymana usłyszała zarzuty sprzedaży podrobionych towarów 6 firm. Straty pokrzywdzonych zostały wycenione na 15 tysięcy złotych. 24-latka przyznała się winy i tłumaczyła policjantom, iż nie wiedziała, że produkty są podrobione. 43 opakowania perfum zostały skonfiskowane przez policjantów i będą przekazane do dyspozycji sądu.