Policjanci zadbają o bezpieczeństwo ostatniego weekendu wakacji - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo ostatniego weekendu wakacji

Data publikacji 31.08.2018

Za kilka dni początek roku szkolnego, a przed nami ostatni wakacyjny weekend. Policjanci ruchu drogowego będą szczególnie dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać w tym czasie na wypoczynek lub będą wracać po wakacjach do swoich domów. Wyruszając w drogę pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie!

Ostatni wakacyjny weekend na pewno skusi wiele osób do wyjazdów nad morze, jezioro czy w góry, dlatego te dni będą czasem zwiększonej pracy dla wszystkich zielonogórskich policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno w mieście jak i na drogach całego powiatu. Większej liczby policyjnych patroli kierujący mogą się spodziewać szczególnie na drogach krajowych nr 32 w kierunku Krosna Odrzańskiego i Sulechowa, nr 27 w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego i nr 3 prowadzącej z północy na południe kraju, gdzie w tym czasie spodziewane jest największe natężenie ruchu. Na tych drogach pojawią się także samochody z wideorejestratorami, a policjanci będą studzić zapał tzw. „piratów drogowych” m.in. za pomocą laserowych mierników prędkości tzw. Ultralyte.

W ramach prowadzonych działań, dla zapewnienia bezpieczeństwa w podróży podczas zbliżających się weekendów policjanci będą nie tylko mierzyć prędkość pojazdów, ale także jak zwykle sprawdzać stan trzeźwości kierujących, dlatego już teraz przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu. Jednocześnie przypominamy, że w komendach i komisariatach policji woj. lubuskiego można poddać się bezpłatnemu i anonimowemu badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Zachęcamy wszystkich, którzy spożywali alkohol i nie są pewni czy mogą wsiąść za kierownicę do skorzystania z urządzeń alco blow, dostępnych w najbliższej jednostce Policji.

Przypominamy także, że w związku z budową drogi S3, na odcinkach gdzie prowadzone są prace będą czasowo występować utrudnienia związane z budową odcinka od Zielonej Góry do Nowej Soli, a także zjazdów i wjazdów na drogę ekspresową oraz budową mostu na Odrze. W tych miejscach wprowadzone zostały ograniczenia lub zmieniona organizacja ruchu, dlatego możemy spodziewać się utrudnień w ruchu ze względu na zwężenia jezdni, ograniczenie prędkości, a także chwilowe wstrzymywanie ruchu dla pojazdów wjeżdżających i wyjeżdżających z miejsc budowy. Pamiętając o utrudnieniach radzimy wybierać drogi alternatywne. Kierujących, którzy będą podróżować krajową „trójką” prosimy o cierpliwość, dostosowanie prędkości do natężenia ruchu i przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Prosimy wszystkich kierujących aby przed wyjazdem zaplanowali sobie dokładnie podróż i  sprawdzili (na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad), w których miejscach napotkamy utrudnienia. Pamiętajmy też, aby zaplanować odpoczynek, szczególnie gdy podróżujemy z dziećmi lub podczas upałów, a także zabrać ze sobą wodę. Jeśli mamy problemy ze zdrowiem, ciśnieniem lub bardzo męczą nas upały, radzimy wyjeżdżać wcześnie rano lub późnym wieczorem, gdy temperatura trochę spadnie.

Udając się na wypoczynek zadbajmy także sami, o to żeby nasza podróż była przyjemna i bezpieczna. Dostosujmy prędkość do warunków pogodowych, ale także do natężenia ruchu na drogach.