Miłe podziękowania dla policjantów - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Miłe podziękowania dla policjantów

Data publikacji 07.08.2018

Zielonogórscy policjanci po wyjaśnieniu sprawy bestialskiego zabicia jeży i zatrzymaniu sprawcy tego przestępstwa otrzymują gratulacje i podziękowania. Sprawa zbulwersowała bowiem nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale również wiele osób w kraju. Do KMP nadeszła także korespondencja z podziękowaniami od Fundacji JeKo „Jak Jeż z Kotem” z Solca Kujawskiego.

 

Policjanci wykonując swoje codzienne zadania nie oczekują specjalnych podziękowań. Nie mniej jednak jest nam bardzo miło jeśli ktoś doceni i zauważy pracę policjantów.  Zakres działań jakie codziennie podejmują policjanci jest bardzo szeroki. Zapobieganie przestępstwom i ściganie sprawców to jedno z głównych zadań, ale również dbanie o porządek publiczny czy niesienie pomocy w różnych trudnych sytuacjach.  

 

Sprawa zabicia 12 jeży bulwersowała opinię publiczną przez wiele dni. Również policjanci byli bardzo zdeterminowani, aby sprawcę tego przestępstwa jak najszybciej wykryć. 23-latek został przez zielonogórskich policjantów prewencji zidentyfikowany i zatrzymany, a materiał dowodowy zebrany przez policjantkę prowadząca postępowanie umożliwił Prokuratorowi wystąpienie z wnioskiem o areszt dla mężczyzny.

 

Po zatrzymaniu i aresztowaniu podejrzanego zielonogórscy policjanci odbierali podziękowania telefoniczne, mailowe,  w komentarzach na stronach internetowych, jak również wpisach w mediach społecznościowych. Kilka dni temu do KMP w Zielonej Górze nadeszła również korespondencja z podziękowaniami od Fundacji JeKo „Jak Jeż z Kotem” z Solca Kujawskiego.