Uroczyste obchody Święta Policji w Zielonej Górze - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Uroczyste obchody Święta Policji w Zielonej Górze

Data publikacji 17.07.2018

24 lipca to dzień, w którym wszyscy policjanci w kraju obchodzą swoje święto. Ten dzień to także okazja do wręczenia awansów, odznaczeń i nagród. Obchody Święta Policji w Zielonej Górze odbyły się natomiast już dzisiaj, 17 lipca na placu przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 40.

Święto Policji to czas podziękowania wszystkim Policjantkom oraz Policjantom za ich ciężką i odpowiedzialną służbę, za narażanie własnego życia czy zdrowia dla ochrony życia i zdrowia innych, a także podziękowania pracownikom Policji za ich trud i wkład, który nierozerwalnie wiąże się ze służbą policyjną.  Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczęły się uroczystą mszą świętą celebrowaną przez księdza kanonika Leszka Kazimierczaka, Kapelana zielonogórskiej Policji, a życzenia zielonogórskim policjantom złożył także ks. Jan Pawlak, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Na zielonogórskie uroczystości przybył Wojewoda Lubuski pan Władysław Dajczak, który w towarzystwie  p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Krzysztofa Sidorowicza oraz w asyście Komendanta  Miejskiego Policji mł. insp. Jarosława Tchorowskiego wręczył policjantom awanse na wyższe stopnie. Pan Wojewoda przy tej okazji wręczył także na ręce komendanta miejskiego kluczyki do nowoczesnego radiowozu BMW wyposażonego w wideorejestrator, który już od jutra będzie patrolował drogi powiatu zielonogórskiego. Radiowóz został zakupiony w ramach projektu Komendy Głównej Policji „Bezpieczeństwo na drogach – nowoczesny sprzęt dla Policji Polskiej”, realizowanego ze środków programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wojewoda Lubuski pan Władysław Dajczak złożył życzenia policjantkom i policjantom oraz  przypomniał, że policjanci dbają o jedną z najważniejszych ludzkich potrzeb jaką jest potrzeba bezpieczeństwa. Podkreślił, że zarówno władze centralne jak i lokalne rozumieją potrzebę wspierania oraz dalszego inwestowania w Policję i zapewnił także o swoim wsparciu i pomocy.

P.o. Komendant Wojewódzki insp. Krzysztof Sidorowicz podziękował zielonogórskim policjantom za dotychczasową pracę na rzecz bezpieczeństwa zarówno mieszkańców powiatu jak i całego województwa. Przypomniał również, że ten rok jest rokiem szczególnym, ponieważ obchodzimy 100-lecie niepodległości Państwa Polskiego, natomiast w przyszłym roku będziemy obchodzić 100-lecie powołania Policji Państwowej. Komendant Sidorowicz zapewnił policjantów o swoim wsparciu, docenił rolę rodzin wspierających na co dzień policjantów, a także życzył policjantkom i policjantom oraz pracownikom Policji wielu sukcesów zarówno zawodowych jak i w życiu osobistym.

Dzisiejsza uroczystość była także okazją do uhonorowania policjantów przez Prezydenta Miasta Zielona Góra pana Janusza Kubickiego.Podczas uroczystości Prezydent Kubicki w towarzystwie Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Jarosława Tchorowskiego wręczył policjantom wyróżnienia i medale jako wyraz uznania za osiągnięcia mające znaczenia dla miasta Zielona Góra. Swoje wyróżnienia wręczyli także pani Wójt Trzebiechowa Izabella Staszak, Wójt Bojadeł pan Grzegorz Doszel oraz Burmistrz Sulechowa pan Ignacy Odważny i Burmistrz Kargowej pan Jerzy Fabiś.

Komendant  Miejski Policji mł. insp. Jarosław Tchorowski podziękował za współpracę samorządowcom i przedstawicielom innych służb oraz złożył najlepsze życzenia policjantkom, policjantom i pracownikom Policji.

W tym roku podczas obchodów Święta Policji w Zielonej Górze awans na wyższy stopień otrzymało 111 funkcjonariuszy, a 19 zielonogórskich Policjantów otrzymało medale i wyróżnienia od Prezydenta Miasta Zielonej Góry Janusza Kubickiego. Burmistrzowie i Wójtowie  Sulechowa, Babimostu, Kargowej i Trzebiechowa, także postanowili wyróżnić nagrodami pieniężnymi ośmiu policjantów pracujących w ich gminach.