Działania „Prędkość” na zielonogórskich drogach - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Działania „Prędkość” na zielonogórskich drogach

Data publikacji 04.07.2018

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego zielonogórscy policjanci ruchu drogowego coraz częściej organizują działania aby przypomnieć kierującym o konieczności przestrzegania przepisów dotyczących prędkości i nie tylko. Niestety także podczas wczorajszych działań zatrzymali kierujących, którzy za swój pośpiech w terenie zabudowanym zapłacą wysokie mandaty, otrzymali też punkty karne, a do tego stracili na 3 miesiące prawa jazdy.

Zielonogórscy policjanci sprawdzali z jaką prędkością poruszają się kierujący jadący ulicami miasta i powiatu. Policjanci szczególną uwagę zwracali na tzw. „piratów drogowych” łamiących przepisy kodeksu drogowego - dwóch zatrzymali na zielonogórskich ulicach.

Podczas działań „Prędkość” dwaj kierujący stracili prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Jeden z nich, kierujący skodą  zatrzymany na ul. Zjednoczenia miał 101km/50, natomiast kierujący audi zatrzymany na ul. Łużyckiej w miejscu gdzie mógł poruszać się z prędkością 50km/h, jechał aż o 74 km za szybko. Obaj kierujący stracili prawa jazdy na 3 miesiące, jak również otrzymali po 10 punktów karnych i mandaty po 500 zł.

Zadaniem policjantów podczas działań było przede wszystkim ujawnianie i kontrolowanie kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość,  sprawdzanie wymaganych dokumentów i stanu technicznego pojazdów, kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących i przestrzegania obowiązku używania pasów bezpieczeństwa, a także włączania świateł mijania.

Poprzez kolejne działania policjanci chcą zmobilizować kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego nie tylko podczas zorganizowanych akcji ale przede wszystkim na co dzień, a także uświadomić wszystkim kierującym, że nie stosując się do przepisów Kodeksu Drogowego zagrażają nie tylko sobie ale też innym uczestnikom ruchu drogowego czy też narażają swoich najbliższych.

Pamiętajmy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Od początku roku zielonogórscy policjanci zatrzymali już 29 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.