Nielegalne automaty zabezpieczone. Wspólna akcja służb - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Nielegalne automaty zabezpieczone. Wspólna akcja służb

Data publikacji 28.06.2018

Dokładnie 3 miesiące temu lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z policjantami z Komisariatu w Sulechowie zlikwidowali salon gier hazardowych. Niestety okazało się, że pomimo wysokich kar w tym samym miejscu powstał kolejny salon, w którym funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier. Podczas ubiegłotygodniowej akcji mundurowi zabezpieczyli siedem automatów. Zabezpieczone urządzenia nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał stosownej koncesji.

 

Nielegalny salon funkcjonował wcześniej pod szyldem biura podróży w Sulechowie. Funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. pomimo likwidacji w marcu br. salonu gier postanowili sprawdzić czy w miejscu gdzie poprzednio funkcjonował salon nie odbywa się nielegalny hazard. Niestety okazało się, że nielegalny salon dalej funkcjonuje.

W ubiegłym tygodniu wieczorem  funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Sulechowie skontrolowali lokal. Ich podejrzenia potwierdziły się, na miejscu odbywały się nielegalne gry hazardowe na automatach. Mundurowi przesłuchali osoby, które w chwili kontroli przebywały w  obiekcie.  Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Gorzowie Wlkp. W tej chwili wszczynane jest postępowanie karne skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu.  

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Ustawy Kodeks karny skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych. 

Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej, gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno- Skarbowy w Gorzowie Wlkp.