,,Mundur na rowerze" kolejny raz z zielonogórskimi policjantami - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

,,Mundur na rowerze" kolejny raz z zielonogórskimi policjantami

Data publikacji 08.06.2018

W tegorocznej edycji charytatywnej akcji „Mundur na rowerze” organizowanej dla 2 łódzkich funkcjonariuszy pokrzywdzonych podczas interwencji nie mogło zabraknąć zielonogórskich policjantów. Dziewięciu policjantów - rowerzystów jechało w sztafecie na odcinku Świebodzin – Zielona Góra.

 

Funkcjonariusze służb mundurowych z całej Polski po raz kolejny włączyli się w charytatywny sztafetowy rajd rowerowy organizowany w tym roku aby zebrać fundusze na rehabilitację  st. sierż. Marcina Miniak – policjanta Komisariatu Policji V w Łodzi oraz asp. szt. Arkadiusza Dąbrowskiego z łódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, którzy zostali poszkodowani podczas wybuchu substancji pirotechnicznej. Na rowery w całej Polsce wsiedli policjanci, strażacy, żołnierze, strażnicy graniczni i funkcjonariusze służby więziennej, którzy w sztafecie przekazują sobie dwie żółte bransoletki będące symbolem akcji.

Spod Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze do Komendy Powiatowej w Świebodzinie wystartowało 41 rowerzystów – policjanci, strażacy, funkcjonariusze służby więziennej oraz inne zaprzyjaźnione osoby. Pogoda sprzyjała uczestnikom sztafety i dobre humory dopisywały im przez całą drogę.

Wszyscy, którzy chcą wesprzeć leczenie i rehabilitację pokrzywdzonych funkcjonariuszy mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

PKO BP nr konta: 29 1020 3408 0000 4002 0405 9309
tytuł wpłaty: Mundur na rowerze 2018