Podejrzana paczka - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Podejrzana paczka

Data publikacji 11.06.2018

Zielonogórscy policjanci wspólnie z kolegami z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Gorzowie Wlkp. sprawdzali dzisiaj informację o ładunku wybuchowym, który mógł znajdować się w jednej z paczek przekazanych firmie kurierskiej. Na szczęście dla wszystkich, w podejrzanej przesyłce nie było wybuchowego materiału.

 

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację o podejrzanej paczce znajdującej się w jednej z firm kurierskich. W paczce według informujących mógł znajdować się materiał wybuchowy.

 

Na miejsce pojechały patrole policji oraz policjanci z zabezpieczenia pirotechnicznego KMP wraz z Roxi – psem wyszkolonym do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Pracownicy formy zostali ewakuowani z budynku. Na miejsce przyjechali również pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Paczka została sprawdzona, w środku nie było niebezpiecznych materiałów, pracownicy firmy wrócili do swoich zajęć. Pochwalić należy ich czujność oraz właściwą decyzję o powiadomieniu Policji.