Debata społeczna z mieszkańcami Koźli - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Debata społeczna z mieszkańcami Koźli

Data publikacji 07.06.2018

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - debata społeczna. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze kom. Krzysztof Gajda i wójt Gminy Świdnica pan Adam Jaskulski rozmawiali podczas debaty o bezpieczeństwie z mieszkańcami Koźli. Przy tej okazji policjanci przypomnieli o możliwościach zgłaszania problemów poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a dzielnicowy przypomniał o programie „Dzielnicowy bliżej nas”.

                Debata z mieszkańcami Koźli, która odbyła się pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” była okazją do przedstawienia nurtujących mieszkańców problemów, ale także sposobnością do przypomnienia o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy mogą anonimowo informować policjantów o problemach w ich miejscu zamieszkania. i ogólnopolskiego programu „Dzielnicowy bliżej nas”, którego ideą jest zbudowanie zaufania pomiędzy służbami, a obywatelami.

W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczył wójt gminy Świdnica pan Adam Jaskulski, pani Teresa Sygut sołtys wsi Koźla, a ze strony Policji Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze kom. Krzysztof Gajda, Zastępca Komendanta Komisariatu II asp. szt. Tomasz Korż., Naczelnik Wydziału Prewencji kom. Marcin Gurgurewicz  oraz Kierownik Posterunku z Świdnicy sierż. szt. Grzegorz Pietrowski.

Spotkanie rozpoczął wójt gminy Świdnica, który krótko przedstawił sytuację we wsi. Szczególną uwagę zwrócił na sytuację konfliktu z hodowcą koni, który został poruszony na poprzednim spotkaniu z mieszkańcami. Konflikt został zażegnany dzięki pomocy policjantów w rozwiązaniu sporu, stałym monitorowaniu sytuacji wsparciu wójta, pani sołtys i księdza proboszcza, a także zaangażowaniu samych mieszkańców.

Ponadto podczas spotkania mieszkańcy poprosili policjantów o częstsze patrole policjantów ruchu drogowego we wskazanych przez siebie dniach i godzinach, aby sprawdzić zachowanie oraz uprawnienia kierujących motocyklami i quadami, którzy zdaniem mieszkańców, poruszają się po drogach i leśnych traktach ze zbyt dużą prędkością, jednocześnie je niszcząc.

Z kolei Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze kom. Krzysztof Gajda przypomniał mieszkańcom o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy sami, anonimowo, bez wychodzenia z domu, mogą mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy.

Kolejnym punktem spotkania była informacja o programie „Dzielnicowy bliżej nas” o którym przypomniał Kierownik Posterunku z Świdnicy sierż. szt. Grzegorz Pietrowski. Ta inicjatywa spotkała się również z zainteresowaniem obecnych, którzy nie kryli zadowolenia z wizyty przedstawicieli Policji i wójta w ich miejscowości.