W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 06.06.2018

Wczoraj (05.06) Dzielnicowy Komisariatu I Policji w Zielonej Górze mł.asp. Wojciech Kołpaczek spotkał się z dziećmi szkoły w Droszkowie. Przedwakacyjna wizyta poświęcona była bezpieczeństwu podczas zabawy w domu, na świeżym powietrzu i nad wodą. W spotkaniu uczestniczyli także strażacy oraz ratownicy medyczni.

        

Zielonogórscy dzielnicowi, zgodnie z § 38 zarządzeniem nr 5 KGP z dnia 20 czerwca 2016r. w sprawie metod i form wykonywania zadań przez dzielnicowego i kierownika dzielnicowych, realizują „Plany Priorytetowe” w swoich dzielnicach. Plany takich działań powstają na podstawie zdiagnozowanych oczekiwań społecznych oraz analizy zagrożenia w rejonie służbowym.

 

Mł.asp Wojciech Kołpaczek – dzielnicowy z Droszkowa, Przytoku, Czarnej i Dąbrowy w swoim Planie Priorytetowym ujął zadanie dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie wakacji. W rejonie miejscowości Droszków i na terenie gminy Zabór znajdują się zbiorniki wodne oraz rzeka Odra, z których korzystają mieszkańcy. Dzieci, zwłaszcza najmłodsze z klas 1-3 uczęszczające do Społecznej Szkoły Podstawowej w Droszkowie mogą być narażone na różne niebezpieczne sytuacje podczas swoich wakacyjnych zabaw.  

 

Wczoraj (05.06.) w ramach realizacji zadania z Planu Priorytetowego w Społecznej Szkole Podstawowej w Droszkowie odbyło się spotkanie z uczniami, w którym oprócz policjantów brali także udział Ratownicy Medyczni ze Stowarzyszenia Zawodowego Ratowników Medycznych „Medyk” oraz zawodowi strażacy z II Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.  

 

Dzieci zostały wcześniej poproszone o przyniesienie do szkoły swoich misiów. To właśnie na nich najmłodsi uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy wspólnie z Ratownikami Medycznymi. Starsze dzieci ćwiczyły zasady resuscytacji na fantomach. Później strażacy rozmawiali z dziećmi na temat  zagrożeń przeciwpożarowych. Dzielnicowy mł.asp Wojciech Kołpaczek przedstawił najmłodszym zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu, na świeżym powietrzu i nad wodą.

 

         Po spotkaniu zarówno grono pedagogiczne szkoły jak i rodzice serdecznie dziękowali przybyłym gościom. Dzień był pełen atrakcji, a najmłodsi uczestnicy na koniec mogli obejrzeć wóz strażacki oraz radiowóz policyjny.