Usłyszał 16 zarzutów za kradzieże - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Usłyszał 16 zarzutów za kradzieże

Data publikacji 06.06.2018

Policjanci z komisariatu I w Zielonej Górze przedstawili 16 zarzutów mężczyźnie, który z magazynu hipermarketu wynosił towar. W sumie udowodniono mu kradzież na kwotę co najmniej 32 tys. zł. Prokurator zdecydował o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem.

                Zielonogórscy policjanci z komisariatu I otrzymali zgłoszenie od właściciela jednego z hipermarketów o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jednego z pracowników. Gdy właściciele zrobili inwentaryzację okazało się, że od jakiegoś czasu ze sklepu ginie towar. Wtedy to pracownicy ochrony postanowili przyjrzeć się pracownikom. Podczas  układania towaru w magazynie zauważyli, że jeden z pracowników chowa coś pod kurtką i wychodzi na zaplecze. Gdy sprawdzili pomieszczenie, znaleźli w nim tzw. sztangi papierosów ukryte w niewidocznym miejscu. Powiadomili więc właściciela, a właściciel policję.

                Policjanci zatrzymali 29-letniego pracownika i rozpoczęli wyjaśnianie sprawy. Okazało się, że mężczyzna działał od kilku tygodni i zdążył wynieść towar o wartości co najmniej 32 tys. zł. Na potwierdzenie tego policjanci przejrzeli zapis z monitoringu w sklepie, na którym widać jak mężczyzna wynosi ze sklepu papierosy.

                29-latek przyznał się do winy, a także poddał dobrowolnie karze, która wkrótce zostanie uzgodniona z Prokuratorem. Mężczyzna nie był wcześniej karany. W związku z kradzieżami został objęty dozorem policyjnym. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.