Aktualności

Policjanci brali udział w festynie lotniczym i zadbali o bezpieczeństwo jego uczestników

Data publikacji 04.06.2018

Zielonogórscy policjanci zabezpieczali Festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany na lotnisku sportowym Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie. Podczas pikniku promowali także zawód policjanta, bezpieczne poruszanie się po drogach, a dla najmłodszych przygotowali wiele niespodzianek i pokaz policyjnego sprzętu. W imprezie wzięło udział kilka tysięcy osób.

2 czerwca 2018 na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie odbył się piknik lotniczy wraz z pokazami akrobacji samolotowych, zorganizowany z okazji Dnia Dziecka pod patronatem Wojewody Lubuskiego pana Władysława Dajczaka oraz Prezydenta Miasta Zielona Góra pana Janusza Kubickiego. Aby impreza przebiegła spokojnie i bezpiecznie potrzebne były wielotygodniowe przygotowania, w których uczestniczyli m.in. zielonogórscy policjanci.

Przygotowanie do zabezpieczenia tak dużej imprezy, w której według szacunków organizatorów, miało wziąć udział nawet kilka tysięcy osób, wymaga ogromnego nakładu sił, pracy planistycznej i wielotygodniowych przygotowań tym bardziej, że cały festyn miał trwać kilka godzin, od południa aż do późnych godzin wieczornych. Zielonogórscy policjanci wspólnie z organizatorem ustali i przygotowali m.in. zmianę organizacji ruchu, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom festynu. Przedstawiciele organizatora wspólnie z policjantami wzięli pod uwagę wszystkie okoliczności i zdecydowali, że poza nielicznymi wyjątkami, na festyn nie będzie można wjeżdżać samochodami, przygotowany został natomiast parking strzeżony dla rowerzystów i zwiększono ilość autobusów dowożących uczestników na lotnisko.

Zielonogórska Komenda Miejska Policji została poproszona także o zorganizowanie stoiska, na którym byłby prezentowany policyjny sprzęt. Policjanci zielonogórscy przygotowali na tę okazję stoisko, na którym oprócz policyjnego sprzętu promowali zawód policjanta. Policjantom towarzyszyła młodzież z Klasy Policyjnej Liceum  Ogólnokształcącego w Czerwieńsku, która pomagała przy prezentacji sprzętu, a jeden z uczniów przebrany za tygrysa Lupo bawił się z najmłodszymi i pozował do zdjęć. Dla najmłodszych jak i towarzyszących im opiekunów policjanci przygotowali wiele atrakcji: odblaskowe upominki, książeczki, a także zorganizowali konkursy zręcznościowe z użyciem alko- i narkogogli. Jak zwykle ogromnym zainteresowaniem cieszyła się broń gładkolufowa i pistolet automatyczny, a ponadto każdy chciał sobie zrobić zdjęcie na policyjnym motocyklu oraz z maskotką Lubuskiej Policji tygrysem Lupo.