Pijany kierowca zatrzymany po pościgu - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Pijany kierowca zatrzymany po pościgu

Data publikacji 01.06.2018

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali po pościgu kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli. Po badaniu okazało się, że kierujący miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

              

Ok. godz. 13.15 policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. pełniący służbę na terenie gminy Sulechów, zauważyli na jednej z ulic miasta kierującego hondą, który na ich widok skręcił nagle w boczną uliczkę.  Mundurowi ruszyli za nim i gdy zbliżyli się do hondy, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając tym samym kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu. Ten jednak nie zareagował, przyspieszył i zaczął uciekać polnymi drogami, następnie wałem przeciwpowodziowym aż do Odry. Tu mężczyzna zatrzymał samochód i zaczął uciekać pieszo w kierunku pobliskiego lasu. Policjanci zatrzymali go po kilkudziesięciu metrach.

                Po zatrzymaniu policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie tylko potwierdziło przypuszczenia policjantów. Okazało się, że mężczyzna był pijany, miał 2,5 promila. Kierującym był 33-letni mieszkaniec Sulechowa. Mężczyzna będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli.

33-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za które to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Według przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym, wobec mężczyzny orzeczony zostanie zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata i otrzyma on także karę grzywny w wysokości co najmniej 5 tys. zł. Mężczyzna będzie odpowiadał także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej co od 1 czerwca 2017 nie jest już wykroczeniem, a przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.