W trosce o bezpieczny weekend - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

W trosce o bezpieczny weekend

Data publikacji 30.05.2018

Przed nami kolejny długi weekend, a zapowiedź pięknej pogody na pewno skusi wiele osób do wyjazdów nad morze, jezioro czy w góry, dlatego będzie to czas wytężonej pracy dla zielonogórskich policjantów. Ogólnopolska policyjna akcja związana z „Bożym Ciałem” rozpoczyna się już dziś i potrwa do niedzieli.

 

 


Policjanci ruchu drogowego z zielonogórskiej komendy miejskiej w ramach działań „Boże Ciało” będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób, które postanowią wyjechać w tym czasie na wypoczynek. Na trasach będzie więcej patroli ruchu drogowego, a policjanci będą mieli za zadanie eliminować z ruchu osoby zagrażające innym.

Pamiętajmy więc o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i zdjęciu nogi z gazu. Jak zwykle przypominamy o niewsiadaniu za kierownicę po alkoholu. Podczas zbliżającego się weekendu policjanci zaplanowali także działania „Trzeźwy Kierowca”, podczas których będą w różnych miejscach i o różnej porze badać stan trzeźwości kierujących.

Aby uniknąć sytuacji jazdy pojazdem na tzw. „kacu”, policjanci dają wszystkim kierującym, którzy nie są pewni czy mogą wsiąść za kierownicę, możliwość bezpłatnego, anonimowego sprawdzenia obecności alkoholu w organizmie. W każdym komisariacie i komendzie w Zielonej Górze, a także w komisariacie Policji w Sulechowie mogą przebadać się za pomocą ogólnodostępnego urządzenia alkoblow, aby mieć pewność czy mogą bezpiecznie prowadzić pojazd.

Wyruszając w drogę pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych! Pamiętajmy o tym aby dobrze przygotować się do podróży, dostosować prędkość do warunków panujących na drogach i przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Zadbajmy także sami, o to żeby nasza podróż była przyjemna i bezpieczna.