Policjanci w przedszkolu - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

Policjanci w przedszkolu

Data publikacji 16.05.2018

Zielonogórscy policjanci często odwiedzają przedszkola i szkoły w naszym powiecie. Wczoraj (15.05) do przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 11 przyszedł z nimi szczególny gość – Roxi. Wizyta policyjnego psa wzbudziła wielki entuzjazm maluchów.

Przez cały rok szkolny, a także w czasie wakacji i zimowych ferii policjanci zielonogórskiej komendy spotykają się z dziećmi i młodzieżą na różnych etapach edukacji. Do każdego z takich spotkań policjanci muszą się przygotować – każda kategoria wiekowa wymaga innego traktowania. Najbardziej wdzięczne i radosne są spotkania z maluchami w przedszkolach. Radość życia i naturalna ciekawość dzieci powoduje, że również policjanci mają po takich spotkaniach wspaniały nastrój. Wzruszające są także chwile gdy przedszkolaki dziękują policjantom i wręczają własnoręcznie wykonane rysunki, bukiety z bibuły czy inne rękodzieła.

 

Wczoraj (15.05) Grupa Plastusiów z Miejskiego Przedszkola nr 11 w Zielonej Górze miała szczególnego gościa – razem z policjantami przyszła Roxi – policyjny pies wyszkolony do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Roxi jest owczarkiem belgijskim i ma bardzo wdzięczny charakter. Lubi się bawić i biegać, przyjaźnie traktuje dzieci i nie przeszkadza jej grupowe „głaskanie” licznych małych rączek. Przedszkolaki były zachwycone popisami Roxi i rywalizowały z nią w biegach po piłkę.

 

Jednak spotkania z policjantami to nie tylko zabawa - są bardzo ważne z innych powodów. Oprócz poznania zawodu policjanta przedszkolaki poznają też podstawowe zasady bezpiecznej zabawy w domu czy na świeżym powietrzu, zasady zachowania w kontaktach z obcymi osobami czy podczas spotkania z psem. Duża część każdego spotkania poświęcona jest bezpieczeństwu dzieci w ruchu drogowym i elementom odblaskowym.