DOPALAM się SOBĄ – spotkania z pedagogami - Aktualności - KMP Zielona Góra

Aktualności

DOPALAM się SOBĄ – spotkania z pedagogami

Data publikacji 30.04.2018

Zielonogórscy policjanci przez cały rok szkolny prowadzą działania profilaktyczne odwiedzając nie tylko uczniów, ale również szkoląc pedagogów w placówkach oświatowych. W ramach programu „DOPALAM się SOBĄ” odwiedzili grono pedagogiczne w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze.

 

Problem zażywania dopalaczy wciąż pozostaje w szczególnym zainteresowaniu wszystkich, którzy zawodowo zajmują się uczeniem czy opieką nad młodzieżą. Dlatego zielonogórscy policjanci często spotykają się z nauczycielami, wychowawcami czy rodzicami informując o skali zjawiska i zagrożeniach jakie ze sobą niosą dopalacze.

W ramach programu  „DOPALAM się SOBĄ” podinsp. Wioletta Sokołowska – Domagała z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze odwiedziła w ostatnim czasie grono pedagogiczne w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul.Wyspiańskiego 21 w Zielonej Górze.

Interaktywne wykłady adresowane do nauczycieli i wychowawców internatu obejmowały problematykę uzależnień od środków psychoaktywnych, w tym szczególnie zażywania dopalaczy. Podczas spotkań omówione zostały konsekwencje fizyczne, psychiczne oraz aspekty prawne sięgania po środki psychoaktywne. Przedstawione zostały także istotne zagadnienia odpowiedzialności prawnej osób nieletnich oraz procedury postępowania nauczycieli i pedagogów w sytuacjach zagrożenia młodzieży demoralizacją i przestępczością.

Celem prowadzonych spotkań jest edukacja z zakresu omawianej problematyki, wzbudzenie świadomości zagrożeń oraz wskazanie sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach wychowawczych. Na zakończenie spotkań wychowawcy i pedagodzy otrzymują materiały edukacyjne z zakresu problematyki uzależnień, w tym dopalaczy.

 

Oprac. na podst. inf. podinsp. Wioletty Sokołowskiej - Domagała