Aktualności

Wstąp do Lubuskiej Policji – policjanci na spotkaniach z młodzieżą szkół średnich promowali swój zawód

Data publikacji 28.04.2018

Policjant to zawód dla ludzi z pasją. Jest wymagający, ale także dużo daje w zamian. Każdy dzień przynosi coś nowego i wyjątkowego. Spróbuj, bo naprawdę warto! - policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze podczas spotkań zachęcali absolwentów szkół średnich do wstąpienia w policyjne szeregi.

Zielonogórscy policjanci różnych pionów promowali swój zawód wśród młodzieży na spotkaniach w szkołach średnich. Mundurowi zaprezentowali młodzieży film obrazujący pracę lubuskich policjantów z różnych pionów. Film wzbudził duże zainteresowanie zwłaszcza, że składał się z materiałów autentycznych, nakręconych podczas policyjnych działań realizowanych na terenie województwa lubuskiego.

Oferta policjantów skierowana do młodych ludzi wzbudziła duże zainteresowanie, a obecność specjalistów z różnych pionów niewątpliwie uatrakcyjniła spotkania. Młodzi ludzie mogli po spotkaniach porozmawiać z policjantami i wyjaśnić wiele wątpliwości, m.in. te na temat kontroli stanu trzeźwości podczas działań „Trzeźwy Kierowca”.

Najwięcej emocji podczas spotkań wzbudziła prezentacja policyjnego sprzętu i demonstracja wyszkolenia z taktyki i techniki interwencji, w tym obezwładnianie osoby agresywnej. Natomiast najwięcej pytań dotyczyło postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji oraz przepisów i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto kilku uczniów  zgłaszało także chęć służby w Samodzielnym Pododdziale Antyterrorystycznym Policji, a wykorzystując obecność policjanta działającego w Nieetatowej Grupie Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, zadawali mnóstwo pytań dotyczących szczególnych warunków fizycznych i psychicznych oraz predyspozycji do takiej służby.

Młodzi ludzie zwracali się też do policjantów z prośbą o poradę w różnych sprawach, a ponadto byli bardzo zainteresowani specyfiką służby w różnych policyjnych pionach. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy chcieli dowiedzieć się więcej o pracy policjantów służby kryminalnej, ale nie brakowało też chętnych do pracy w drogówce. Z kolei obecni na spotkaniach nauczyciele deklarowali chęć dalszej współpracy z policjantami  na indywidualnych zajęciach dla poszczególnych klas w szkołach.

We wszystkich  spotkaniach zorganizowanych przez policjantów wzięło udział ponad 400 osób - uczniów i tegorocznych absolwentów szkół średnich. Wiele osób spośród wszystkich uczestników spotkań wyraziło chęć wstąpienia do służby w Policji.